Cerrad Enea Czarni Radom zakończyli sezon w Iławie (VIDEO)

W niedzielę (2 kwietnia) siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom, meczem w Iławie zakończyli zmagania w sezonie 2022/2023. Podopieczni Pawła Woickiego, przegrali na wyjeździe z Indykpol AZS-em Olsztyn 3:1. Dla Wojskowych była to 27. przegrana w obecnych rozgrywkach PlusLigi.

Przed niedzielnym pojedynkiem w hali sportowej w Iławie, obie drużyny były pewne swoich lokat w ligowej tabeli. Gospodarze - Indykpol AZS Olsztyn po rundzie zasadniczej zajęli 7. miejsce, zaś Cerrad Enea Czarni Radom zajęli ostatnią, bezpieczną pozycję w tabeli - 15. miejsce.

Starcie rozpoczęło się od zwycięstwa Cerrad Enea Czarnych Radom. Wojskowi wygrali premierową odsłonę w hali sportowej w Iławie po walce na przewagi 26:24. Kolejne odsłony niedzielnego starcia, zapisane zostały już jednak na konto drużyny Indykpol AZS-u Olsztyn. Cerrad Enea Czarni Radom od drugiego seta musieli radzić sobie bez Bartosza Firszta, który po pierwszym secie opuścił parkiet. W jego miejsce wszedł nominalny rozgrywający Matt West.

Indykpol AZS Olsztyn drugą odsłonę spotkania wygrał 25:21. W trzecim secie przewaga gospodarzy nie podlegała dyskusji. Podopieczni Javiera Webera wygrali 25:13. W czwartym secie akademicy z Olsztyna postawili przysłowiową kropkę nad "I", wygrywając 25:21, a całe spotkanie 3:1.

Cerrad Enea Czarni Radom sezon 2022/2023 zakończyli na 15. miejscu. Podopieczni Pawła Woickiego w rozgrywkach zapisali na swoje konto 3. zwycięstwa i ponieśli 27. porażek. Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom, przygotowanego przez telewizję klubową CzarniTV. W materiale video mogą Państwo wysłuchać wypowiedzi kapitana drużyny Wojskowych, Michała Ostrowskiego.

Indykpol AZS Olsztyn - Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (24:26, 25:21, 25:13, 25:21)
MVP: Szymon Jakubiszak
Indykpol AZS Olsztyn: Pająk 5, Król 16, Karlitzek 11, Lipiński 9, Jakubiszak 15, Averill 4, Ciunajtis (libero) oraz Hawryluk, Siwczyk 3, Szymendera 8.
Cerrad Enea Czarni Radom: Nowak 3, Schulz 21, Rusin 17, Firszt 2, Tammemaa 4, Lemański 7, Nowowsiak (libero) oraz Masłowski (libero), Gąsior, West 2, Ostrowski 2.