Wicemistrz Polski z kompletem punktów w hali RCS. Cerrad Enea Czarni bez zwycięstwa u siebie w tym sezonie.

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom sobotnim (25 marca) pojedynkiem zakończyli mecze w sezonie 2022/2023 przed własną publicznością. Zespół Pawła Woickiego tym razem podejmował wicemistrza kraju - Jastrzębski Węgiel. Goście zwyciężyli w hali Radomskiego Centrum Sportu 3:0. Niestety Wojskowi w tegorocznych rozgrywkach nie zdołali sięgnąć po premierowe zwycięstwo w nowym obiekcie przy ul. Struga 63.Meczem z Jastrzębskim Węglem siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom zakończyli mecze w sezonie 2022/2023 we własnej hali. Zespół Wojskowych nie tak zapewne wyobrażał sobie bieżące rozgrywki w PlusLidze. Cerrad Enea Czarni Radom w tym miesiącu mieli cztery szanse, na sięgnięcie po pierwsze zwycięstwo w hali Radomskiego Centrum Sportu i przełamanie serii domowych porażek, która trwa od 11 grudnia 2021 roku. Wówczas w hali MOSiR-u przy ul. Narutowicza 9, radomianie wygrali mecz ze Stalą Nysa.

W ostatnich tygodniach w hali sportowej przy ul. Struga 63 w Radomiu, zameldowały się drużyny PGE Skry Bełchatów, GKS-u Katowice oraz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Niestety w żadnym z tych spotkań drużynie prowadzonej przez szkoleniowca Pawła Woickiego nie udało się przełamać serii przegranych przed własną publicznością. 25 marca Wojskowi w ostatnim pojedynku w Radomiu, podejmowali wicemistrza kraju - Jastrzębski Węgiel.Jastrzębianie do starcia w hali RCS podeszli w roli zdecydowanego faworyta. Podbudowani zwycięstwem w zaległym meczu 23. kolejki nad Asseco Resovią Rzeszów, podopieczni Marcelo Mendeza w pełni kontrolowali przebieg pojedynku w Radomiu. Już w pierwszych dwóch odsłonach wicemistrzowie Polski podkreślili swoją przewagę zwyciężając kolejno 25:15 oraz 25:16. Trzeci set okazał się ostatnią odsłoną w sobotni wieczór. Bardzo licznie zgromadzeni kibice, którzy dopingowali drużynę z Radomia, niestety nie mieli większych powodów do zadowolenia po końcowym gwizdku. Cerrad Enea Czarni w trzeciej partii spotkania musieli ponownie uznać wyższość przeciwnika, przegrywając 25:21, a cały pojedynek 3:0. 

Cerrad Enea Czarni Radom w tym sezonie przegrywali wszystkie 15. meczów przed własną publicznością. Dla zespołu Pawła Woickiego to jednak nie koniec zmagań w tym sezonie PlusLigi mężczyzn. Wojskowi, którzy są pewni utrzymania w lidze i 15. miejsca w ligowej tabeli, na zakończenie tego sezonu wybiorą się do Iławy. 2 kwietnia o godzinie 20:30 w ramach 30. kolejki PlusLigi zmierzą się z Indykpol AZS-em Olsztyn. 

Cerrad Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 15:25, 21:25)
MVP: Trevor Clevenot
Cerrad Enea Czarni Radom: Schulz (11), Nowak (1), Tammemaa (4), Lemański (8), Rusin (7), Firszt (6), Masłowski (libero) oraz Nowowsiak (libero), Łukasik (1), Gąsior (1), West
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Boyer (7), Clevenot (19), Fornal (6), M’Baye (4), Macyra (4), Popiwczak (libero) oraz Hadrava (7), Tervaportti (1), Szymura (1)