Cerrad Enea Czarni Radom wywalczyli w Lubinie jeden punkt

W ramach 25. kolejki PlusLigi, siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom zmierzyli się na wyjeździe z zespołem Cuprum Lubin. Podopieczni Pawła Woickiego zdobyli na terenie "Lisów" jeden punkt, przegrywając po pięciosetowej rywalizacji. Najbardziej wartościowym siatkarzem meczu wybrany został atakujący Cuprum, Adam Lorenc.

Mecz w hali sportowej w Lubinie, siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom zaczęli bardzo dobrze, bo już od samego początku narzucili rywalom swoje warunki. W połowie pierwszego seta przewaga podopiecznych Pawła Woickiego wynosiła już siedem punktów. Po punktowej zagrywce środkowego bloku Timo Tammema, Wojskowi wyszli na prowadzenie (17:10). Obraz gry nie zmienił się do końca premierowej odsłony, którą Cerrad Enea Czarni Radom zakończyli skutecznym blokiem, zwyciężając w tej partii 25:18.

Radomianie jednak dobrej dyspozycji nie podtrzymali w drugim secie. Siatkarzom Cerrad Enea Czarnych spadła skuteczność w ataku, a także przyjęciu zagrywki przeciwnika. Lubinianie natomiast prezentowali się dużo lepiej niż w pierwszym secie. Liderem zespołu z Cuprum był atakujący Adam Lorenc oraz przyjmujący Alexander Berger. Cuprum zwyciężył w drugiej odsłonie 25:19 i w całym meczu mieliśmy remis.

Na początku trzeciego seta prowadzili siatkarze Pawła Woickiego, którzy mieli trzy oczka przewagi (7:4). W kolejnych wymianach Cuprum odrobił stratę (8:8), aby później wyjść na prowadzenie. Przy stanie (19:14) wydawało się, że Cuprum jest na dobrej drodze, aby objąć prowadzenie w meczu. Radomianie jednak nie złożyli broni i mimo, że przegrywali (23:20), to jako pierwsi mieli w górze piłkę setową (24:23). Gra zakończyła się po walce na przewagi, po której ręce w geście zwycięstwa wznieśli Cerrad Enea Czarni Radom - 26:24.

Niestety, dla Wojskowych były to dwa ostatnie zdobyte sety w tym pojedynku. W czwartej odsłonie Cuprum zwyciężył 25:19, a w decydującej piątej odsłonie siatkarze z Lubina triumfowali 15:12. Dla Cerrad Enea Czarnych Radom była to już 22. porażka w sezonie. Wojskowi dopisali do swojego dorobku jeden punkt, mając sześć oczek przewagi nad ostatnim w tabeli zespołem BBTS-u.

Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:2 (18:25, 25:19, 24:26, 25:19, 15:12)