Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom rewanżowy mecz z drużyną z Lwowa

Przed siatkarzami Cerrad Enea Czarnych Radom kolejne ligowe zmagania w ramach rozgrywek PlusLigi mężczyzn. Przed zespołem Pawła Woickiego rewanżowy mecz z ukraińskim zespołem Barkom Kazhany Lwów. Pojedynek rozegrany zostanie w niedzielę (5 lutego) o godzinie 17:30 w Krakowie. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.Zespół Barkom Kazhany Lwów w sezonie 2022/2023 bardzo udanie debiutuje na parkietach PlusLigi mężczyzn. Drużyna z Ukrainy w obecnych rozgrywkach plasuje się na 12. miejscu w tabeli. Barkom prowadzony przez szkoleniowca Urgisa Krastinsa zapisał na swoje konto 6. zwycięstw i poniósł 16 porażek, gromadząc w swoim dorobku 24. punkty.

Zespół z Lwowa w tym sezonie sprawił już niejedną niespodziankę. Warto zaznaczyć, że drużyna Barkomu dwukrotnie pokonała ekipę PGE Skry Bełchatów, ogrywając ten zespół w ostatniej serii gier w hali Energia 3:0. Wcześniej Barkom zwyciężył w pojedynkach z GKS-em Katowice, BBTS-em Bielsko-Biała, Cuprum Lubin oraz z Cerrad Enea Czarnymi. W hali Radomskiego Centrum Sportu zespół z Lwowa wygrał bez straty seta.Warto również dodać, że Barkom Kazhany Lwów przegrywał po pięciosetowych pojedynkach z Treflem Gdańsk, Indykpol AZS-em Olsztyn oraz Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Liderem drużyny z Lwowa jest Vasyl Tupchii, który jest na drugim miejscu w całej lidze, w klasyfikacji najlepiej punktujących siatkarzy - 377 pkt. Z kolei w rankingu blokujących wiceliderem PlusLigi jest Vladyslav Shchurov, który w tym elemencie zdobył 60 punktów. 

Cerrad Enea Czarni Radom do meczu w Krakowie, podejdą po przegranym, domowym meczu z Projektem Warszawa.  Wojskowi wciąż nie mogą przełamać serii porażek. Ostatnie ligowe zwycięstwo radomski zespół zapisał na swoje konto 19 października 2022 roku. Od tego czasu drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom przegrała 17. kolejnych pojedynków na parkietach PlusLigi mężczyzn.

Mecz VC Barkom Kazhany Lwów - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie 5 lutego o godzinie 17:30 w hali sportowej Suche Stawy w Krakowie, przy ul. Ptaszyckiego 4. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Zestaw par 23. kolejki PlusLigi mężczyzn
:

Cuprum Lubin - GKS Katowice
Ślepsk Malow Suwałki - PGE Skra Bełchatów
Barkom Kazhany Lwów - Cerrad Enea Czarni Radom
Projekt Warszawa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel
Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn
PSG Stal Nysa - LUK Lublin
BBTS Bielsko-Biała - Aluron CMC Warta Zawiercie