Cerrad Enea Czarni Radom podejmą zespół Projektu Warszawa

W poniedziałek (30 stycznia) siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom w ramach 22. kolejki PlusLigi mężczyzn ponownie zameldują się w hali Radomskiego Centrum Sportu. Wojskowi w tej serii gier zmierzą się z zespołem ze stolicy Polski - Projektem Warszawa. Mecz zaplanowany został na godzinę 20:30. W poniedziałkowy wieczór (30 stycznia) siatkarze Pawła Woickiego staną przed kolejną szansą na przełamanie serii porażek oraz premierowego zwycięstwa w hali Radomskiego Centrum Sportu. Po drugiej stronie siatki w hali sportowej przy ul. Struga 63 zamelduje się zespół Projektu Warszawa.

Drużyna ze stolicy Polski w obecnym sezonie PlusLigi mężczyzn prezentuje bardzo dobrą dyspozycję. Zespół prowadzony przez szkoleniowca Piotra Grabana w ostatnich pięciu pojedynkach jest niepokonany. Projekt w ostatnich spotkaniach okazał się lepszy od GKS-u Katowice, Barkom Kazhany Lwów, Ślepska Malow Suwałki, Cuprum Lubin oraz w PGE Skry Bełchatów. Dzięki skutecznej grze ekipy ze Stolicy Polski, Projekt obecnie plasuje się na 6. miejscu w tabeli PlusLigi mężczyzn. Projekt w swoim dorobku uzbierał łącznie 37. punktów, na które składa się bilans meczów: 13. zwycięstw i 8. porażek.Najlepiej punktującymi siatkarzami Projektu w tym sezonie są: Artur Szalpuk (198 punktów), Linus Weber (197 punktów) oraz Kevin Tillie (181 punktów). Warto dodać, że przyjmujący Artur Szalpuk odbierał w tym sezonie już cztery statuetki MVP. W rankingu najlepiej blokujących ligi, na 7. miejscu znajduje się Piotr Nowakowski - autor 48. punktowych bloków.

Cerrad Enea Czarni Radom do meczu z Projektem, podejdą po przegranym, wyjazdowym meczu na terenie Asseco Resovii Rzeszów.  Wojskowi wciąż nie mogą przełamać serii porażek. Ostatnie ligowe zwycięstwo radomski zespół zapisał na swoje konto 19 października 2022 roku. Od tego czasu drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom przegrała 16. kolejnych pojedynków na parkietach PlusLigi mężczyzn.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - Projekt Warszawa, rozegrany zostanie 30 stycznia o godzinie 20:30 w hali sportowej Radomskiego Centrum Sportu, przy ul. Struga 63. Bilety na mecz dostępne są za pośrednictwem strony sklep.rcsradom.pl. Wejściówki będzie można również nabyć w kasach hali od godziny 19:30. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Zestaw par 22.kolejki PlusLigi mężczyzn:

GKS Katowice - Aluron CMC Warta Zawiercie
LUK Lublin - BBTS Bielsko-Biała
Indykpol AZS Olsztyn - PSG Stal Nysa
Jastrzębski Węgiel - Trefl Gdańsk
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Asseco Resovia Rzeszów
Cerrad Enea Czarni Radom - Projekt Warszawa
PGE Skra Bełchatów - Barkom Kazhany Lwów
Cuprum Lubin - Ślepsk Malow Suwałki