Cerrad Enea Czarni Radom bez punktów na terenie lidera PlusLigi

W ramach 21. kolejki PlusLigi mężczyzn podopieczni Pawła Woickiego zmierzyli się na wyjeździe z zespołem Asseco Resovii. Lider PlusLigi nie dał sobie "wydrzeć" choćby seta, wygrywając w hali Podpromie w Rzeszowie 3:0. Najbardziej wartościowym zawodnikiem wybrany został atakujący Resovii, Maciej Muzaj.

Mecz w hali Podpromie w Rzeszowie rozpoczął się od miłej uroczystości. Paweł Woicki, Timo Tammemaa oraz Andrzej Zahorski zostali uhonorowani podziękowaniami za ostatnie lata pracy w klubie z Rzeszowa. Piątkowy pojedynek przyciągnął również na trybuny blisko 2000 kibiców, dzięki czemu atmosfera od pierwszych piłek była bardzo wyjątkowa.

Starcie lidera z Rzeszowa z drużyną Cerrad Enea Czarnych Radom zakończyło się jednak w trzech setach. Asseco Resovia do meczu przystępowała w roli zdecydowanego faworyta. Podopieczni Giampaolo Medei premierowego seta wygrali 25:21. W kolejnej odsłonie Wojskowi bardzo mocno przeciwstawili się liderowi PlusLigi. Wynik partii decydował się w samej końcówce, z której zwycięsko wyszli ponownie siatkarze Asseco Resovii - 25:23. W trzecim secie, gospodarze postawili przysłowiową "kropkę nad i" wygrywając 25:20 i w całym meczu 3:0.

Cerrad Enea Czarni Radom tym samym musieli zapisać na swoje konto już 19. ligową porażkę w tym sezonie. Podopieczni Pawła Woickiego mają teraz bardzo dużo czasu do przygotowań do kolejnego ligowego spotkania. 30 stycznia (poniedziałek) o godzinie 20:30 podejmą w hali Radomskiego Centrum Sportu drużynę Projektu Warszawa.

PLUSLIGA: ASSECO RESOVIA RZESZÓW - CERRAD ENEA CZARNI RADOM (GALERIA)

Asseco Resovia Rzeszów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:23, 25:20)
MVP: Maciej Muzaj
Asseco Resovia Rzeszów: Muzaj (16), Kozamernik (5), Kochanowski (7), Drzyzga (4), Cebulj (5), DeFalco (8), Zatorski (libero) oraz Kędzierski, Bucki (1) i Potera (libero)
Cerrad Enea Czarni Radom: Schulz (2), Nowak (1), Tammemaa (9), Lemański (5), Rusin (6), Firszt (9), Masłowski (libero) oraz Mauricio (2), Gąsior (9) i West