Czterosetowy pojedynek w Hali Nysa. Radomianie bez punktów w starciu z PSG Stalą

W ramach 19.kolejki PlusLigi mężczyzn siatkarze Pawła Woickiego zmierzyli się na wyjeździe z PSG Stalą Nysa. Wojskowi stoczyli ze swoim rywalem czterosetowy pojedynek, który wygrany został przez zespół Daniela Plińskiego. Najbardziej wartościowym graczem meczu wybrany został atakujący drużyny gospodarzy, Wassim Ben Tara.

Przy wypełnionej po brzegi hali sportowej w Nysie podopieczni Pawła Woickiego oraz Daniela Plińskiego, tworzyli doskonały spektakl siatkarski na parkiecie PlusLigi. Premierową odsłonę niedzielnego widowiska siatkarskiego w Hali Nysa bardzo dobrze rozpoczęli siatkarze WKS-u.

Radomianie po skutecznym ataku z lewego skrzydła Bartosza Firszta objęli prowadzenie (8:6). Chwilę później gospodarze nie tylko odrobili straty (8:8), ale niesieni dopingiem własnych kibiców zbudowali dwa punkty przewagi (11:9). Wojskowi przetrwali gorszy moment w premierowym secie i po chwili to oni wyszli na prowadzenie. Bardzo dobrze prezentował się w ataku Piotr Łukasik, który dał swojej drużynie dwa oczka przewagi (16:14).

W końcówce seta Wojskowi byli na najlepszej drodze, aby zwyciężyć w premierowej odsłonie. Cerrad Enea Czarni prowadzili (20:17), a po chwili mieli dwie piłki setowe (24:22). Gospodarze nie złożyli „broni” i doprowadzili do walki na przewagi. Cały set trwał 39.minut i zwycięsko wyszli z niego Stalowcy – 29:27.

W drugim secie to gospodarze dyktowali warunki gry na parkiecie. Coraz lepiej w ataku radził sobie Wassim Ben Tara, który raz po raz popisywał się mocnymi atakami ze skrzydeł. Stalowcy wyszli na prowadzenie (16:12). Przy wyniku (19:16) dla gospodarzy, radomianie w jednym ustawieniu zdobyli cztery punkty, obejmując prowadzenie (20:19). Wojskowi nie zmarnowali swojej szansy i zwyciężyli w drugiej odsłonie 25:21.

Niestety, jak się później okazało był to ostatni zwycięski mecz radomskiego zespołu w Hali Nysa. Zespół Daniela Plińskiego w kolejnych dwóch odsłonach triumfował 25:20, tym samym pieczętując zwycięstwo w całym pojedynku 3:1. Cerrad Enea Czarni Radom w drugim meczu 2023 roku, 15 stycznia zmierzą się na własnym terenie z zespołem Trefla Gdańsk.

PSG Stal Nysa – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (29:27, 21:25, 25:20, 25:20)
MVP: Wassim Ben Tara (Stal)
PSG Stal Nysa: El Graoui (10), Jankowski (2), Gierzot (18), Ben Tara (25), Zhukouski (2), Abramowicz (8), Dembiec (libero) oraz Biniek (libero), Buszek, Miyaura, Szczurek, Zerba (2) i Kwasowski (3)
Cerrad Enea Czarni Radom: Schulz (14), Nowak, Tammemaa (7), Łukasik (11), Lemański (14), Firszt (14), Masłowski (libero) oraz Rusin, Gąsior, West i Ostrowski