Enea Wytwarzanie i Cerrad Enea Czarni Radom kontynuują współpracę (VIDEO)

Enea Wytwarzanie i Cerrad Enea Czarni Radom będą kontynuowały współpracę przez kolejne trzy lata.


Współpraca radomskiej drużyny z działającą w Grupie Enea Eneą Wytwarzanie rozpoczęła się w 2018 roku. Po roku wspólnych działań Enea stała się  sponsorem subtytularnym. Obecna umowa jest pierwszą, która została zawarta na okres trzech lat.

Z ogromną radością przyjęliśmy wiadomość, że zarząd Enei Wytwarzanie po raz kolejny podjął decyzję o kontynuowaniu współpracy z naszym klubem. Wysokie wyniki wartości mediowych jakie osiąga marka Enea w trakcie naszej współpracy, poskutkowały przedłużeniem umowy na kolejne trzy sezony. Z tego miejsca serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego strategicznego sponsora oraz zaufanie jakim obdarzyła nas Enea, bo da nam to długofalową stabilizację w funkcjonowaniu klubu i stworzy możliwości budowania lepszej drużyny. Jestem przekonany, że przy wsparciu takiego partnera jak Enea, nasza drużyna zyska więcej energii i mocy w kolejnych meczach Plus Ligi! – powiedział Dariusz Fryszkowski, prezes WKS Czarni Radom.

Od kilku lat, nie tylko z wielką uwagą śledzimy poczynania siatkarzy Enei Czarnych Radom, ale też się w te poczynania angażujemy. Zawierane przez nas umowy sponsoringowe to nie tylko wspieranie klubu, ale też promowanie Radomia i regionu radomskiego i oczywiście doskonałe promowanie naszej spółki. Świadczą chociażby o tym wyniki badań efektywności sponsoringowych sporządzane przez niezależną firmę. Biorąc to wszystko pod uwagę i mając w tej sprawie za sojusznika pana posła Marka Suskiego, przewodniczącego Sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych, zdecydowaliśmy się nie tylko na kontynuowanie współpracy w roli sponsora, ale także na podpisanie umowy na okres trzech lat. Mamy przekonanie, że pozwoli to klubowi Cerrad Enea Czarni Radom na budowanie coraz lepszego zespołu, który przyniesie nam wiele powodów do radości. Umowa zawiera również zapisy dotyczące organizowania przez klub turniejów dla dzieci i młodzieży. To dodatkowa, ale jakże ogromna wartość – stwierdził Jan Mazurkiewicz, wiceprezes Enei Wytwarzanie do spraw korporacyjnych.

Gratuluję zarówno klubowi jak i Enei Wytwarzanie podpisania kolejnej umowy sponsoringowej i to w takim wymiarze i kształcie. Świadczy to o dobrym zrozumieniu znaczenia roli, jaką mogą pełnić spółki Skarbu Państwa we wspieraniu sportu i to zarówno na poziomie profesjonalnym, jak i dzieci i młodzieży. Pragnę podkreślić, że Enea Wytwarzanie wspiera także wiele innych klubów sportowych, w tym w Kozienicach czy w Radomiu, a także  jeszcze dwie drużyny grające na najwyższym poziome rozgrywkowym – Radomiaka i Moya Radomka Lotnisko Radom. Jestem przekonany, że bez tej współpracy sport w Radomiu i w regionie radomskim nie byłby na tak wysokim poziomie, a kibice nie mieliby możliwości podziwiania podczas meczów najlepszych zawodników w Polsce. Oby ta współpraca nadal trwała i nadal się rozwijała – powiedział Marek Suski, przewodniczący  Sejmowej Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.