Arena Ursynów kolejnym przystankiem w walce o ligowe punkty

We wtorek (1 listopada) siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom rozegrają kolejny ligowy pojedynek w sezonie 2022/2023. Tym razem zespół Jacka Nawrockiego zagra w stolicy Polski, gdzie zmierzy się z miejscowym zespołem Projektu Warszawa. Spotkanie zaplanowane zostało na godzinę 20:30 w hali Arena Ursynów. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Przed zespołem Cerrad Enea Czarnych Radom ósmy pojedynek w tym sezonie PlusLigi. Drużyna prowadzona przez szkoleniowca Jacka Nawrockiego w ramach kolejnej serii gier, zmierzy się na wyjeździe z ekipą Projektu Warszawa.

Najbliższy przeciwnik Wojskowych nowe rozgrywki w PlusLidze rozpoczął od dwóch porażek. Lepsi od drużyny Projektu na początku sezonu okazały się zespoły: Asseco Resovii Rzeszów oraz GKS-u Katowice. Przełamanie dla siatkarzy z Warszawy przyszło w 3.kolejce, kiedy to przed własną publicznością Projekt pokonał 3:2 ekipę VC Barkom Kazhany Lwów. W następnym spotkaniu podopieczni Roberto Santilliego musieli uznać wyższość Ślepska Malow Suwałki. W dwóch następnych pojedynkach drużyna z Warszawy w pełni udowodniła swoją wartość, wygrywając kolejno mecze z Cuprum Lubin oraz na wyjeździe bez straty seta z PGE Skrą Bełchatów.Projekt Warszawa z dorobkiem 8. punktów obecnie zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając o jedną lokatę Cerrad Enea Czarnych Radom. Wojskowi do meczu z Projektem przystąpią po porażce jaką ponieśli w hali Radomskiego Centrum Sportu z Asseco Resovią Rzeszów. Radomianie w siedmiu rozegranych meczach mają na swoim koncie 6. punktów, na które składają się 2. zwycięstwa i 5. porażek. 

- Myślę, że najważniejsze jest to, żebyśmy złapali swój dobry rytm grania. Nie powiem, że przeciwnik nie będzie miał znaczenia. Jest kilka bardzo mocnych zespołów w tej lidze. My musimy koncentrować się na każdy mecz, ale też wiedzieć, z których spotkań musimy wywieźć punkty. - powiedział po ostatnim ligowym meczu z Asseco Resovią Rzeszów, szkoleniowiec Jacek Nawrocki.

Mecz Projekt Warszawa - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie we wtorek (1 listopada) o godzinie 21:00 w hali Arena Ursynów w Warszawie. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.

Zestaw par 7. kolejki PlusLigi mężczyzn:

Aluron CMC Warta Zawiercie - GKS Katowice
BBTS Bielsko-Biała - LUK Lublin 
PSG Stal Nysa - Indykpol AZS Olsztyn
Trefl Gdańsk - Jastrzębski Węgiel
Asseco Resovia Rzeszów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Projekt Warszawa - Cerrad Enea Czarni Radom
Barkom Kazhany Lwów - PGE Skra Bełchatów
Ślepsk Malow Suwałki - Cuprum Lubin