Trzysetowy mecz w Ergo Arenie. Cerrad Enea Czarni Radom bez punktów na terenie Trefla

W ramach 5.kolejki PlusLigi mężczyzn, siatkarze Jacka Nawrockiego rozegrali mecz w gdańskiej Ergo Arena. Wojskowi nie zdołali zdobyć punktów na terenie Trefla, przegrywając pojedynek w trzech setach. Na zakończenie zmagań 5.kolejki PlusLigi mężczyzn, siatkarze Jacka Nawrockiego wybrali się na teren Trefla Gdańsk. Wojskowi do starcia w Ergo Arenie podchodzili po zwycięstwie jakie odnieśli w Katowicach. Cerrad Enea Czarni Radom chcieli zrobić wszystko, aby do swojego miasta wrócić z kolejnymi punktami do ligowej tabeli.

Mecz w Ergo Arenie rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Zespół prowadzony przez trenera Igora Juricicia premierową odsłonę wygrał 25:21. W drugim secie Trefl Gdańsk dalej kontrolował przebieg spotkania. Radomianie mimo obiecującego początku w tym secie, nie zdołali nawiązać w skutecznej rywalizacji, przegrywając drugą odsłonę również 25:21. W trzecim secie gdańskie Lwy, postawiły przysłowiową "kropkę nad i", wygrywając 25:20, a w całym pojedynku 3:0.

- Na pewno gospodarze zaprezentowali się lepiej w elemencie zagrywki. Zabrakło też naszej skuteczności zarówno na środku siatki, jak również ze skrzydeł. Zrobiliśmy dziś dużo błędów i Trefl zasłużenie wygrał całe spotkanie. - powiedział po meczu atakujący WKS-u, Daniel Gąsior. - Mam nadzieję, że nasza hala w tym sezonie będzie naszym ważnym punktem, gdzie będziemy dużo wygrywać. Mecz nie był w naszym wykonaniu najlepszy, ale zagraliśmy bardzo dobrze w przyjęciu oraz zagrywce. Cieszę się, że zostawiliśmy dziś serce na boisku i walczyliśmy od pierwszej do ostatniej piłki. - podsumował mecz atakujący Trefla, Bartłomiej Bołądź. 

Dla Cerrad Enea Czarnych Radom to czwarty przegrany mecz, w sześciu rozegranych spotkaniach. Podopieczni Jacka Nawrockiego w październiku rozegrają jeszcze jeden mecz. W najbliższą sobotę (29 października) o godzinie 20:30 w hali Radomskiego Centrum Sportu podejmą niepokonany w tym sezonie, zespół Asseco Resovii Rzeszów.

Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:21, 25:20)
MVP: Luke Perry
Trefl Gdańsk:  Niemiec (4), Czerwiński (7), Bołądź (17), Kampa (3), Urbanowicz (10), Sawicki (11), Perry (libero) oraz Martínez Franchi, Nasewicz
Cerrad Enea Czarni Radom: Schulz (11), Tammemaa (2), Borges (3), Łukasik (15), Lemański (8), Woicki, Masłowski (libero) oraz Nowak (1), Rusin (3), Gąsior, Warda (1), Firszt