Ważne zwycięstwo w Katowicach! Wojskowi wracają z kompletem punktów!

Cerrad Enea Czarni Radom w środę 19 października rozegrali awansem mecz 12.kolejki PlusLigi. Tym razem zespół Jacka Nawrockiego zmierzył się na wyjeździe z GKS-em Katowice. Wojskowi triumfowali w  Ośrodku Sportowym w Szopienicach 3:0, tym samym zapisując na swoje konto pierwszy komplet punktów w tym sezonie PlusLigi! MVP meczu wybrany został przyjmującym radomskiego zespołu, Piotr Łukasik.19 października w hali Ośrodka Sportowego w Szopienicach rozegrany został awansem mecz 12. kolejki PlusLigi, pomiędzy drużynami GKS-u Katowice i Cerrad Enea Czarnych Radom. Wojskowi do starcia w Katowicach podchodzili po serii trzech porażek z rzędu. Mecz z GKS-em był szansą na przełamanie i zdobycie kolejnych ważnych punktów do ligowej tabeli.

Spotkanie lepiej zaczęli rozpoczęli siatkarze Jacka Nawrockiego, którzy po kontrze i bloku Piotra Łukasika prowadzili już (5:1). Katowiczanie mieli problem z przebiciem się przez ręce rywali, z pola zagrywki nie schodził Bartłomiej Lemański. GKS w końcu złapał wiatr w żagle (7:10) i blokiem popisał się też grający z przymusu na środku siatki Damian Domagała (8:10). Wynik się wyrównał, ale cały czas lepsi byli Cerrad Enea Czarni Radom (13:10). Dobrze grał Damian Schulz, który do swojego repertuaru dołożył dobry serwis (16:11). GKS Katowice popełniał sporo błędów własnych i trudno było mu gonić wynik (13:18), zwłaszcza, że przyjezdni nie zwalniali ręki w polu serwisowym (21:15). Cerrad Enea Czarni pewnie zmierzali do zwycięstwa w premierowej odsłonie (24:19) i choć rywale obronili jeszcze dwa setbole, to Damian Schulz akcją z prawego skrzydła zakończył tę partię.

Na początku kolejnej odsłony pojedynku w hali Ośrodka Sportowego w Szopienicach, to podopieczni Jacka Nawrockiego mieli problem z przyjęciem (1:4), ale kiedy w polu serwisowym pojawił się Bartłomiej Lemański, jego zespół doprowadził do remisu (6:6). Cały czas GKS nie potrafił przyjąć mocnych serwisów środkowego, a nawet jeśli, to nie kończył ataku (6:8). Gra ekipy prowadzonej przez Grzegorza Słabego trochę się załamała, nie kończyła ona swoich akcji, a przeciwnicy solidnie grali blokiem (13:9). Swoje starał się robić Gonzalo Quiroga (15:16), jednak podopieczni Jacka Nawrockiego prezentowali po prostu lepszą jakość (19:16). Nie utrzymali jej do końca tej partii, ich słabsze przyjęcie wykorzystał Tomas Rousseaux (20:20). Był to jedynie chwilowy przestój gości, na siatce przytomnie zagrał Paweł Woicki i po ataku Damiana Schulza, Wojskowi mieli piłkę setową i to atakujący zdobył ostatni punkt w tej odsłonie.

Trzecia odsłona spotkania jak się później okazało, była ostatnią w środowy wieczór. Przyniosła ona jednak najwięcej emocji, gdyż rywalizacja kończyła się dopiero po emocjonującej walce na przewagi. Górą byli ponownie Cerrad Enea Czarni Radom, którzy wygrali 30:28, a w całym spotkaniu 3:0, inkasując pierwszy komplet punktów w tym sezonie PlusLigi mężczyzn. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został Piotr Łukasik.

Teraz przed Cerrad Enea Czarnymi Radom kilka dni przygotowań do kolejnego pojedynku. W niedzielę 23 października podopieczni Jacka Nawrockiego wybiorą się do Gdańska, gdzie dzień później będą rywalizować w hali Ergo Arena z miejscowym Treflem. Mecz zaplanowany został na godzinę 17:30 i transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

GKS Katowice – Cerrad Enea Czarni Radom 0:3 (21:25, 21:25, 28:30)
MVP: Piotr Łukasik
GKS Katowice: Szymański (11), Jarosz (7), Kania (6), Domagała (5), Quiroga (2), Seganow (1), Mariański (libero) oraz Ogórek (libero), Rousseaux (10), Mielczarek (4), Nowosielski
Cerrad Enea Czarni Radom: Łukasik (19), Schulz (15), Borges (7), Lemański (4), Woicki (1), Tammemaa, Masłowski (libero) oraz Warda (8), Nowak, Rusin, Gąsior