Cerrad Enea Czarni Radom w finale turnieju w Gorlicach!

Siatkarze Cerrad Enea Czarni Radom w czwartek (22 września) rozegrali półfinałowy pojedynek podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Złotego Kiwona! Podopieczni Jacka Nawrockiego pokonali inny zespół z PlusLigi - GKS Katowice. W finale zawodów Wojskowi zmierzą się ze słowackim zespołem, VK Mirad Unipu Presov.Cerrad Enea Czarni Radom starcie w hali sportowej w Kobylance rozpoczęli od "wysokiego C". Drużyna Jacka Nawrockiego od samego początku zaskoczyła swoich przeciwników dużą skutecznością w polu serwisowym. Katowiczanie mieli problem z poprawnym przyjęciem zagrywki Wojskowych, co automatycznie przełożyło się na element rozegrania akcji ofensywnych i skuteczność w ataku. 

W Cerrad Enea Czarnych Radom od pierwszych piłek, z bardzo dobrej strony na skrzydłach pokazywali się Bartosz Firszt oraz Daniel Gąsior, którzy popisywali się co chwilę punktowymi atakami. Radomianie objęli bardzo wysokie prowadzenie (16:10). Kiedy przewaga Wojskowych wzrosła do dziesięciu punktów (21:11), wiadome było że GKS-osi będzie bardzo ciężko odrobić straty do swojego rywala. Cerrad Enea Czarni wygrali premierową odsłonę 25:14.W drugiej partii GKS w pełni zrehabilitował się za porażkę w pierwszym secie. Punkowe ataki Jakuba Szymańskiego oraz Gonzalo Quirogi "napędzały" grę drużyny z Katowic. Siatkarze Jacka Nawrockiego musieli pierwszy raz w tym spotkaniu odrabiać kilku punktową stratę - (6:8) oraz (13:16). W decydującym momencie seta katowiczanie prowadzili już różnicą czterech oczek (17:21). Cerrad Enea Czarni Radom doprowadzili do straty jednego punktu (23:24), ale to GKS po skutecznym ataku z lewego skrzyła mógł cieszyć się ze zwycięstwa w drugim secie (23:25).

To był już jednak ostatni set wygrany przez GKS w tym pojedynku. Radomianie w trzecim secie triumfowali 25:23, a w kolejnej odsłonie czwartkowego pojedynku przypieczętowali wygraną 25:18, a w całym pojedynku 3:1. W wielkim finale turnieju w Gorlicach, Cerrad Enea Czarni Radom zmierzą się ze słowackim zespołem VK Mirad Unipu Presov. Mecz zaplanowany został na godzinę 17:00.

Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice 3:1 (25:14, 23:25, 25:23, 25:18)
Cerrad Enea Czarni Radom: Tammemaa (10), Borges (14), Lemański (7), Gąsior (20), Woicki, Firszt (17), Masłowski (libero) oraz Ostrowski, Łukasik (2), Rusin, Nowowsiak (libero)
GKS Katowice: Szymański (14), Jarosz (13), Lewandowski (6), Kania (6), Seganov (2), Quiroga (14), Mariański (libero) oraz Mielczarek (1), Nowosielski, Rousseaux (3)