Cerrad Enea Czarni Radom zainaugurowali przygotowania do nowego sezonu! (VIDEO)

W poniedziałek (25 lipca) siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom zainaugurowali w hali Radomskiego Centrum Sportu przygotowania do sezonu 2022/2023 w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn. Na pierwszym treningu szkoleniowiec Jacek Nawrocki miał do dyspozycji 12. zawodników. - Już nie mogłem się doczekać pierwszych treningów. - powiedział pierwszy trener zespołu WKS-u.


Punktualnie o godzinie 8:00 drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom stawiła się w hali Radomskiego Centrum Sportu. Jeszcze przed pierwszym oficjalnym treningiem zespół przeszedł badania lekarskie, a następnie obył pierwszą jednostkę treningową zaplanowaną na poniedziałkowy poranek.

Radomianie będą trenowali na obiektach MOSiR-u oraz w siłowni Platinium Fitness Radom. Na pierwszym treningu zabrakło jedynie dwóch zagranicznych siatkarzy: przyjmującego Maurico Borgesa, który przebywa jeszcze w Brazylii oraz Timo Tammemaa, który obecnie jest na zgrupowaniu reprezentacji Estonii. Cerrad Enea Czarni w okresie przygotowawczym tradycyjnie wezmą udział w kilku turniejach towarzyskich. Pierwszy z nich odbędzie się pod koniec sierpnia. Radomianie zagrają turnieje w Lublinie, Suwałkach, Świdniku, Radomiu i Kozienicach oraz Gorlicach. - Myślę, że tych sparingów jest właściwa liczba. Ten zespół potrzebuje grania. Chcielibyśmy te wszystkie sparingi wykorzystać do tego, aby być dobrze przygotowanym do ligi - podkreśla pierwszy trener zespołu, Jacek Nawrocki.- Chcielibyśmy, aby to wszystko dobrze funkcjonowało. Chcemy te rzeczy, które "nie hulały", żeby zaczęły funkcjonować bardzo dobrze, ale też nie ukrywam, że chcemy wykorzystać w tym sezonie to, co było dobrego zrobionego przy zespole - mówi nowy szkoleniowiec radomskiego klubu.

Początek sezonu 2022/2023 w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn zaplanowano na pierwszy weekend października. W 1.kolejce Cerrad Enea Czarni Radom zmierzą się na wyjeździe z zespołem LUK Lublin.