Koniec sezonu dla atakującego Cerrad Enea Czarnych Radom

Atakujący drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom Daniel Gąsior w meczu przeciwko Cuprum Lubin nabawił się kontuzji barku. Niestety kolejne badania potwierdziły, że 27-letniego siatkarza czeka dłuższa przerwa w treningach.Kontuzje drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom w sezonie 2021/2022 nie chcą opuszczać. W niedzielnym (6 marca) meczu z zespołem Cuprum Lubin, w drugiej partii spotkania, kontuzji lewego barku nabawił się atakujący Daniel Gąsior. W trakcie pojedynku w hali Radomskiego Centrum Sportu, siatkarz został natychmiast przewieziony do szpitala. W poniedziałek (7 marca) Daniel Gąsior przeszedł kolejne badania, które potwierdziły poważniejszy uraz, który eliminuje go z dalszej gry w sezonie 2021/2022.

- W jednej z akcji wykonałem rzut do piłki i już wtedy poczułem ból w barku. W kolejnej akcji było już gorzej i nie byłem w stanie kontynuować gry. Niestety dla mnie to już koniec sezonu. Wkrótce czeka mnie zabieg, a następnie rehabilitacja. – powiedział atakujący, Daniel Gąsior.W trakcie meczu z zespołem z Lubina w pierwszym secie urazu kciuka nabawił się rozgrywający Michał Kędzierski. – Michał ma za sobą badania RTG kciuka, które nie wskazały pęknięcia, ale staw jest mocno uszkodzony. – powiedział szkoleniowiec Wojskowych, Jakub Bednaruk.

W meczu przeciwko Cuprum Lubin kibice zgromadzeni w hali RCS nie zobaczyli Ademara Santany. Brazylijskiego siatkarza może zabraknąć w zbliżających się meczach. Powodem absencji jest kontuzja mięśni brzucha. Do gry z kolei powrócił Alexander Berger, ale nie jest on jeszcze w pełni gotów fizycznie.

Warto wspomnieć, że przed sezonem kontuzji nabawił się Michał Ostrowski, który cały czas przechodzi rehabilitację po zerwaniu więzadeł w kolanie. W trakcie rozgrywek PlusLigi, przed wyjazdowym meczem w Jastrzębiu Zdrój z kolei urazu stawu skokowego nabawił się Wiktor Nowak, który również musiał przejść operację.

Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom kolejne dwa mecze we własnej hali. W środę (9 marca) Wojskowi podejmą przed swoją publicznością Asseco Resovię Rzeszów, a w niedzielę (13 marca) zmierzą się z beniaminkiem – LUK Lublin. Oba mecze rozegrane zostaną o godzinie 17:30. Bilety na zbliżające się spotkania można nabyć na stronie sklep.rcsradom.pl