GKS Katowice ponownie lepszy w starciu z Cerrad Enea Czarnymi Radom

Niestety Cerrad Enea Czarni Radom nie zdołali zrewanżować się drużynie GKS-u Katowice, za porażkę w pierwszej części rundy zasadniczej. Podopieczni Jakuba Bednaruka w hali Radomskiego Centrum Sportu musieli uznać wyższość przeciwnika, przegrywając w trzech setach. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został atakujący GKS-u, Jakub Jarosz.

Trudno o gorszy początek meczu, niż ten, który swoim kibicom zaprezentowali radomianie. Ledwie się rozpoczął pojedynek w hali Radomskiego Centrum Sportu mecz, a podopieczni Jakuba Bednaruka musieli spoglądać na rezultat seta i "gonić" swojego przeciwnika. GKS Katowice szybko rozpoczął budowanie przewagi, która po kilku wymianach wzrosła do sześciu "oczek" (8:2). Wówczas o pierwszy czas poprosił szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom.

W szeregach zespołu Wojskowych było widać ogromne zdenerwowanie, które niestety przełożyło się dużą nieskuteczność w akcjach ofensywnych. Prym w ataku po stronie gości wiódł Jakub Jarosz, który wyrastał na lidera swojego zespołu. Kiedy przewaga GKS-u wzrosła do dziesięciu punktów, było wiadome że tą partię będzie niezwykle ciężko "odwrócić" (15:5). Niestety premierowy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem drużyny Grzegorza Słabego 25:15.

W kolejnej odsłonie poniedziałkowego meczu w hali Radomskiego Centrum Sportu, siatkarze WKS-u zaczęli grać znacznie lepiej, ale w dalszym ciągu to katowiczanie narzucali swój styl gry gospodarzom. GKS ponownie zbudował sobie bezpieczną przewagę (10:5). Cerrad Enea Czarni Radom nie zamierzali jednak "składać broni", czego efektem była szalona pogoń za przeciwnikiem. Sygnał do ataku dał Paweł Rusin, który swoimi skutecznymi akcjami ze skrzydeł pobudzał swoich partnerów do walki. Dobrą zmianę dał również Daniel Gąsior, który w trakcie spotkania zastąpił Rafała Farynę.

Cerrad Enea Czarni Radom odrobili straty i wyszli na prowadzenie w najważniejszym momencie seta, mają piłkę setową (24:23). Niestety trzy kolejne akcje zapisane zostały na konto drużyny GKS-u. Najpierw do walki na przewagi doprowadził Gonzalo Quiroga. W kolejnej akcji asem serwisowym popisał się Jakub Jarosz, a seta numer dwa zakończył skuteczny blok drużyny Grzegorza Słabego. Katowiczanie triumfowali 26:24.

Niestety trzecia odsłona spotkania ponownie zakończona została zwycięstwem drużyny GKS-u. Goście podobnie jak w pierwszym secie, zdominowali swojego rywala wygrywając 25:16, a w całym pojedynku 3:0. Dla Cerrad Enea Czarnych Radom to już dwunasta ligowa porażka w sezonie 2021/2022 PlusLigi. Wojskowi po 20.kolejkach zajmują 13.miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie zespół Jakuba Bednaruka rozegra 21 lutego, kiedy to na wyjeździe zmierzy się z drużyną Indykpol AZS Olsztyn.

Cerrad Enea Czarni Radom - GKS Katowice 0:3 (15:25, 24:26, 16:25)
MVP: Jakub Jarosz (GKS Katowice)
Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski, Faryna 4, Rusin 12, Berger 8, Lemański 2, Warda 4, Masłowski (libero) oraz Gąsior 6, Firszt, Santana 2, Woropajew, Parkinson 1.
GKS Katowice: Maa 5, Jarosz 15, Rousseaux 10, Quiroga 14, Kania 6, Hain 7, Mariański (libero) oraz Domagała 1, Lewandowski