Komunikat klubu - Cerrad Enea Czarni Radom wracają do treningów

We wtorek (18 stycznia) siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom stawią się na pierwszym treningu po przerwie, która spowodowana była zachorowaniami w zespole Wojskowych na COVID-19.  Po przeprowadzonych badaniach w na obecność koronawirusa w dniu 8 stycznia, część zawodników drużyny Cerrad Enea Czarni Radom otrzymała wyniki pozytywne. W związku z tym, w uzgodnieniu z Polską Ligą Siatkówki przełożone zostały dwa mecze drużyny z Radomia w ramach rozgrywek PluLigi mężczyzn: z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Asseco Resovią Rzeszów.

Zespół ma za sobą okres kwarantanny i drużyna Cerrad Enea Czarnych Radom we wtorek (18 stycznia) wróci do treningów, by przygotować się do najbliższego spotkania w ramach Tauron Pucharu Polski 2022.

- Terminy meczów z drużynami z Kędzierzyna-Koźla oraz Rzeszowa zostaną podane niezwłocznie po ich ustaleniu wspólnie z ligą oraz drużynami przeciwnymi. Od jutra drużyna przygotowywać się będzie do meczu w Pucharze Polski – powiedział Wojciech Stępień, prezes radomskiego klubu.- Wszyscy siatkarze, którzy mieli symptomy choroby, są już zdrowi, a wszystkie objawy ustąpiły tydzień temu. Zespół przez ostatnie dni był w izolacji, a po kilku dniach od rozpoczęcia kwarantanny siatkarze rozpoczęli indywidualne zajęcia w domach. Jutro czeka nas trening na siłowni, a później w hali sportowej. Wraz ze sztabem będziemy bardzo uważnie obserwować chłopaków podczas treningu, by dobrze wejść w trening po tych dniach przerwy. Przed nami mecz w Pucharze Polski ze Stalą Nysa. Wiemy, że terminarz jest mocno napięty, więc najbliższy mecz trzeba będzie rozegrać. – powiedział szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom, Jakub Bednaruk.

Najbliższy mecz w ramach 1/8 finału Pucharu Polski Cerrad Enea Czarni Radom rozegrają 20 stycznia (czwartek) o godzinie 18:00. Bilety na ten mecz są dostępne do nabycia za pośrednictwem strony www.sklep.mosirradom.pl