Cerrad Enea Czarni Radom zagrają na terenie wicemistrza Polski

Po zwycięskim pojedynku z Projektem Warszawa, siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom czeka drugi wyjazdowy mecz w 2022 roku. Przed Wojskowymi starcie z aktualnym niepokonanym liderem w rozgrywkach PlusLigi - Grupą AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecz zaplanowany został na piątek (7 stycznia) o godzinie 20:30. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Przed siatkarzami Cerrad Enea Czarnych Radom, drugi pojedynek w 2022 roku. Po zwycięstwie jakie odnieśli Wojskowi w Arenie Ursynów w Warszawie, pokonując Projekt 3:2, teraz przed podopiecznymi Jakuba Bednaruka kolejne spotkanie. W ramach 15.kolejki PlusLigi mężczyzn, Cerrad Enea Czarni zagrają z wicemistrzem Polski, a obecnie niepokonanym liderem - Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Najbliższy rywal Wojskowych w sezonie 2021/2022 kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Zespół prowadzony przez szkoleniowca Gheorghe Cretu od 2.kolejki zmagań nie oddał fotela lidera PlusLigi. Z kompletem wygranych Grupa Azoty ZAKSA zakończyła pierwszą część rundy zasadniczej. Nie inaczej było również na inaugurację rundy rewanżowej. We wtorek (4 stycznia) siatkarze z Kędzierzyna-Koźla pokonali na własnym parkiecie Stal Nysę 3:0.

Najlepiej punktujący siatkarzem ZAKSY w tym sezonie jest atakujący Łukasz Kaczmarek, który w swoim dorobku zapisał już 219 punktów, zdobywając przy tym również 4. statuetki MVP. Z bardzo dobrej strony w sezonie 2021/2022 pokazuje się również doskonale znany w Radomiu Norbert Huber. Środkowy ZAKSY jest obecnie szóstym najlepiej blokującym zawodnikiem w lidze - 32 punkty. Z kolei w rankingu najlepiej zagrywających Kędzierzynianie w czołówce PlusLigi mają dwóch siatkarzy - Kamil Semeniuk (21. asów serwisowych - 6.miejsce) oraz Aleksander Śliwka (20. asów serwisowych - 8. miejsce).

Faworytem najbliższego pojedynku jest wicemistrz Polski, ale Cerrad Enea Czarni Radom już na początku nowego roku pokazali, że stać ich na sprawienie niespodzianki. W 14.kolejce PlusLigi Wojskowi mimo że przegrywali już 2:0 w setach z Projektem Warszawa, to zwyciężyli w całym spotkaniu 3:2. Dzięki wygranej Cerrad Enea Czarni Radom awansowali ligowej tabeli na 9.miejsce.

- Cieszy nas bardzo to zwycięstwo. Każda kolejka to jest nowy dzień. Każdy mecz to jest nowa szansa. Cieszę się z reakcji zespołu po drugim secie, gdyż obawiałem się "siądziemy", a my z tą agresją wyszliśmy na boisko. To nasze pierwsze punkty z silnym zespołem z góry tabeli. - powiedział po meczu szkoleniowiec WKS-u, Jakub Bednaruk.

Mecz Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cerrad Enea Czarni Radom, zaplanowany został w piątek (7 stycznia) o godzinie 20:30 w hali Azoty w Kędzierzynie-Koźlu. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.