Czas na inaugurację sezonu! Pierwszy mecz w hali MOSiR w Radomiu!

Czas rozpocząć zmagania w sezonie 2020/2021 w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom inauguracyjny pojedynek! W ramach 1.kolejki siatkarze Jakuba Bednaruka w hali MOSiR w Radomiu, podejmą zespół Projektu Warszawa!Przed nami pierwszy mecz w sezonie 2021/2022 drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom! W niedzielę (3 października) Wojskowi pod wodzą nowego szkoleniowca zmierzą się na własnym boisku z Projektem Warszawa! 

Zespół prowadzony przez trenera Adrnea Anastasiego do nowych rozgrywek w sezonie, podchodzi jako ubiegłoroczny brązowy medalista Mistrzostw Polski. W nowym sezonie zespół Projektu Warszawa przeszedł delikatne zmiany kadrowe. Z zespołem ze stolicy Polski pożegnali się Artur Szalpuk, Jan Król oraz Michał Kozłowski. W ich miejsce zarząd klubu zdecydował się zakontraktować: Dominika Jaglarskiego, Mateusza Janikowskiego, Janusza Gałązkę oraz kanadyjskiego rozgrywającego Jaya Blankenau i serbskiego atakującego Dusana Petkovicia.

Dodatkowo w zespole Projektu Warszawa na kolejny rok pozostali brązowi medaliści ostatnich Mistrzostw Europy: Piotr Nowakowski i Damian Wojtaszek. Drużynę ze stolicy Polski tworzyć będą również: Angel Trinidad De Haro, Bartosz Kwolek, Jan Fornal, Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny i Michał Superlak.

Cerrad Enea Czarni Radom do sezonu 2021/2022 podchodzą po nieudanych, ubiegłorocznych rozgrywkach. Klub z Radomia przeszedł ogromną przebudowę, zaczynając od sztabu trenerskiego. Rolę pierwszego szkoleniowca przejął Jakub Bednaruk, a jego asystentem jest Krzysztof Michalski.  Z drużyną Wojskowych pożegnali się: Lucas Loh, Dawid Dryja, Viktor Yosifov, Dawid Konarski, Brenden Sander, Bartosz Zrajkowski, Bartłomiej Grzechnik oraz Artur Pasiński. 

W składzie na sezon 2021/2022 pozostało siedmiu siatkarzy: Michał Kędzierski, Maciej Nowowsiak, Mateusz Masłowski, Daniel Gąsior, Jakub Sadkowski, Bartosz Firszt oraz Michał Ostrowski. Radomski klub w swoje szeregi zatrudnił z kolei: przyjmujących Ademara Santanę, Pawła Rusina oraz Alexandra Bergera. Do Cerrad Enea Czarnych Radom wraca z kolei wychowanek RCS Czarnych Radom, atakujący Rafał Faryna. Na pozycji środkowego fani WKS-u zobaczą Bartłomieja Lemańskiego oraz holendra Michaela Parkinsona. Z kolei obok Michała Kędzierskiego na pozycji rozgrywającego o miano pierwszego "sypacza" powalczy Wiktor Nowak.- Drużyna z Warszawy na pewno wzmocniła się na ataku oraz rozegraniu, czyli na dwóch kluczowych pozycjach. Zespół z Warszawy na pewno będzie dalej bić się o medale, jak w ubiegłym roku. Za nami bardzo długie i wymagające miesiące przygotowań, dlatego długo czekaliśmy z niecierpliwością na ten pierwszy pojedynek i już nie możemy się doczekać. - powiedział szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom, Jakub Bednaruk.

Mecz 1.kolejki pomiędzy Cerrad Enea Czarnymi Radom, a Projektem Warszawa rozegrany zostanie w niedzielę 3 października o godzinie 20:30 w hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9. Bilety na mecz dostępne będą w kasie hali oraz on-line za pośrednictwem strony www.sklep.mosirradom.pl. Pojedynek transmitowany będzie również przez telewizję Polsat Sport.