Dziękujemy za sezon 2020/2021 - firma ENEA!

Kolejne podziękowania za wsparcie w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn, kierujemy do sponsora tytularnego naszej drużyny, firmy ENEA! Dziękujemy, że kolejny rok gracie razem z nami, w jednej drużynie!

Pierwsza umowa o sponsorowaniu radomskiej drużyny przez firmę ENEA została podpisana w 2018 roku. Rok później w kolejnej umowie Enea stała się już sponsorem tytularnym drużyny Cerrad Enea Czarnych Radom!

Enea S.A. zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej gospodarstwom domowym i firmom na terenie całego kraju. Ma ok. 2,5 mln Klientów. Od 2008 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wchodzi w skład indeksu WIG30, skupiającego największe spółki na parkiecie. Jest wiodącą spółką Grupy Enea, która jest wiceliderem polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej.

"Enea w elicie spółek giełdowych"

Najważniejsze zmiany zapadły po roku 2002, gdy Minister Skarbu Państwa podjął decyzję od połączeniu Energetyki Poznańskiej S.A., Energetyki Szczecińskiej S.A., Zakładu Energetycznego Bydgoszcz S.A., Zakładu Energetycznego Gorzów S.A., Zielonogórskich Zakładów Energetycznych S.A. w tzw. Grupę Zachodnią. Po roku przekształcono ją w Grupę Energetyczną Enea.

Bardzo intensywny dla Grupy był rok 2007. Po pierwsze - wyodrębniono wtedy spółkę powołaną do zarządzania siecią dystrybucyjną – Enea Operator. Po drugie – Grupa Enea została wzmocniona o Elektrownię Kozienice – największą polską elektrownię na węgiel kamienny. Wreszcie rozpoczął się proces wprowadzenia akcji Enei S.A. na parkiet Giełdy Papierów Wartościowych. Debiut giełdowy miał miejsce 17 listopada 2008 roku. Akcje Enei wchodziły w skład indeksu WIG 30, skupiającego największe firmy notowane na warszawskiej giełdzie.

"Enea dzisiaj"

Grupa Enea to wicelider polskiego rynku elektroenergetycznego w zakresie produkcji energii elektrycznej. Zarządza pełnym łańcuchem wartości na rynku energii elektrycznej: od paliwa, poprzez produkcję energii elektrycznej, dystrybucję, sprzedaż i obsługę klienta. Odpowiada za bezpieczne dostawy energii do 2,6 mln klientów. Do Enei Operator należy sieć dystrybucyjna w północno-zachodniej Polsce (ok. 1/5 powierzchni kraju). Grupa zatrudnia w całej Polsce ponad 17 tys. pracowników, którzy tworzą nowoczesny koncern energetyczny. Do Grupy Enea należą dwie ważne elektrownie systemowe: Elektrownia Kozienice i Elektrownia Połaniec. W ramach Grupy działa również Lubelski Węgiel Bogdanka – kopalnia jest głównym dostawcą surowca do należących do Grupy elektrowni. Działalność Grupy Enea obejmuje również energetykę cieplną w zakładach w Białymstoku, Obornikach i Pile.