Cerrad Enea Czarni Radom podejmą zespół z Bełchatowa

Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom zmagania w ramach 24. kolejki siatkarskiej PlusLigi mężczyzn. Zespół Wojskowych w tej serii gier, podejmie na własnym parkiecie drużynę PGE Skry Bełchatów. Będzie to drugie starcie obu ekip w sezonie 2020/2021. W pierwszej konfrontacji lepsi okazali się siatkarze z Bełchatowa, którzy na własnym boisku zwyciężyli 3:0.Przed zespołem z Radomia kolejne ligowe spotkanie. Tym razem zespół prowadzony przez Dimę Skoryy zmierzy się na własnym boisku z PGE Skrą Bełchatów. Najbliższy przeciwnik Wojskowych to obecnie 7. zespół w tabeli rozgrywek PlusLigi. PGE Skra Bełchatów do Radomia przyjedzie po serii dwóch zwycięstw z rzędu. Zespół Michała Mieszko Gogola będzie chciał zrobić wszystko, aby podtrzymać zwycięską passę.

Niedzielny rywal Cerrad Enea Czarnych Radom w sezonie 2020/2021 PlusLigi grał ze zmiennym szczęściem. W ostatnim czasie siatkarze z Bełchatowa pokazują, że z meczu na mecz ich dyspozycja się poprawia. PGE Skra w ubiegłym tygodniu była gospodarzem turnieju Ligi Mistrzów i na trzy rozegrane spotkania, przegrała tylko jedno. Bełchatowianie po tie-breaku musieli uznać wyższość Grup Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. W kolejnych pojedynkach zainkasowali komplet punktów zwyciężając w starciu z Fenerbahce Stambuł oraz Lindemans Aalst. W PlusLidze siatkarze PGE Skry Bełchatów w ostatnich tygodniach również zaznaczają poprawę swojej gry. Zespół Michała Mieszko Gogola do Radomia przyjedzie po serii dwóch zwycięstw z rzędu. Bełchatowianie pokonali 22 stycznia GKS Katowice (zwycięstwo 3:1), a w następnej kolejne triumfowali w starciu ze Ślepskiem Malow Suwałki (zwycięstwo 3:0).

Radomianie do kolejnej ligowej potyczki podejdą po porażce, jaką odnieśli przed tygodniem w starciu z Vervą Warszawa Orlen Paliwa. Cerrad Enea Czarni Radom wciąż plasują się na 12. miejscu w tabeli. Aby poprawić swoje miejsce w starciu z PGE Skrą Bełchatów Wojskowi muszą zapunktować i odrabiać straty punktowe to Cuprum Lubin. 

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - PGE Skra Bełchatów, rozegrany zostanie w niedzielę (7 lutego) o godzinie 14:45 w hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9 w Radomiu. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.