Przełamanie Wojskowych! Triumf w Radomiu nad MKS-em Będzin! (VIDEO)

Cerrad Enea Czarni Radom wrócili na ścieżkę zwycięstw! Podopieczni Dimy Skoryy w ramach 21. kolejki PlusLigi mierzyli się z MKS-em Będzin. Wojskowi stanęli na wysokości zadania i sięgnęli po kolejny ligowy triumf, zwyciężając w meczu 3:0. MVP spotkania wybrany został rozgrywający Cerrad Enea Czarnych Radom, Michał Kędzierski.

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom w niedzielny wieczór (17 stycznia) podejmowali na własnym terenie MKS Będzin. Radomianie do spotkania podchodzili po porażce z zespołem z Kędzierzyna-Koźla, ale również ze zmianami jakie zaszły w sztabie trenerskim. Po przegranym pojedynku z ZAKSĄ ze stanowiskiem pierwszego trenera pożegnał się Robert Prygiel, a jego miejsce zajął Dima Skoryy. Rolę asystenta pełnić z kolei będzie Krzysztof Michalski.

Mecz w hali MOSiR rozpoczął się od mocnego ataku gospodarzy. Wojskowi ze zdwojoną siłą oraz ogromną wolą walki wyszli na pojedynek z ekipą MKS-u. Radomianie zdobywali punkty seriami, dzięki czemu systematycznie budowali przewagę nad zespołem z Będzina. Punktowe ataki Brendena Sandera oraz, Konarskiego oraz as serwisowy Michała Kędzierskiego dały Wojskowym prowadzenie (14:7). W kolejnych wymianach przewaga gospodarzy nadal się utrzymywała (18:12). Przy wyniku (20:15) dla Cerrad Enea Czarnych Radom, goście zdobyli w jednym ustawieniu aż cztery punkty (20:19) i zapowiadała się interesująca końcówka seta. Losy premierowej odsłony decydowały się po walce na przewagi, z której zwycięsko wyszli siatkarze z Radomia - 29:27.

W drugim secie gospodarze ponownie objęli kilku punktowe prowadzenie. Podopieczni Dimy Skoryy po udanych akcjach na skrzydłach mieli cztery "oczka" przewagi (12:8). MKS Będzin nie zamierzał jednak biernie przyglądać się grze rywalowi i ruszył do zdecydowanych ataków. Po punktowych akcjach Rafała Faryny oraz Bartosza Gawryszewskiego, MKS zbliżył się do Wojskowych na jeden punkt - (19:18). Od tego stanu, Cerrad Enea Czarni Radom oddali swojemu przeciwnikowi tylko dwa "oczka", a zwycięstwo w drugim secie przypieczętowali ze skrzydeł Dawid Konarski oraz Brenden Sander.

W trzecim secie Cerrad Enea Czarni Radom postawili przysłowiową "kropkę nad i", wygrywając 26:24. Zwycięstwo w hali MOSiR było dla Wojskowych pierwszym w 2021 roku i zarazem siódmym w obecnym sezonie PlusLigi. Kolejny mecz zespół Dimy Skoryy oraz Krzysztofa Michalskiego rozegra 30 stycznia. Wówczas w Radomiu zamelduje się Verva Warszawa Orlen Paliwa.

Cerrad Enea Czarni Radom - MKS Będzin 3:0 (29:27, 25:20, 26:24)
MVP: Michał Kędzierski (Cerrad Enea Czarni Radom)
Cerrad Enea Czarni RadomDryja (10), Kędzierski (4), Konarski (19), Loh (8), Josifow (10), Sander (16), Masłowski (libero) oraz Gąsior i Pasiński
MKS BędzinRatajczyk, Kalembka (6), Thiago (1), Faryna (9), Santana (20), Sobański, Gregorowicz (libero) oraz Gawryszewski (4), Boborowski (7), Schmidt (3) i Godlewski