Pierwszy pojedynek w 2021 roku na terenie Cuprum Lubin

10 stycznia siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom rozegrają premierowy pojedynek w 2021 roku! Wojskowi w ramach 20.kolejki PlusLigi, zmierzą się na wyjeździe z Cuprum Lubin. W pierwszej konfrontacji obu zespołów w obecnych rozgrywkach lepsi byli Wojskowi. Mecz w hali widowiskowo sportowej w Lubinie transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Czas na premierowy pojedynek zespołu Roberta Prygla w 2021 roku. Cerrad Enea Czarni Radom 10 stycznia zameldują się w Lubinie, gdzie zmierzą się z miejscowym Cuprum. Zespół z Dolnego Śląska to obecnie dwunasta ekipa w stawce, która na swoim koncie zanotowała 4. zwycięstwa i 14. porażek.

Niedzielny rywal Cerrad Enea Czarnych Radom ostatnie zwycięstwo w sezonie 2020/2021 zanotował 9. grudnia, kiedy to w zaległym meczu 8.kolejki pokonał na własnym boisku sensacyjnie Asseco Resovię Rzeszów. Od tamtego momentu drużyna prowadzona przesz szkoleniowca Marcelo Fronckowiaka poniosła trzy porażki z rzędu. Lepsi od ekipy z Lubina okazali się Aluron CMC Warta Zawiercie, GKS Katowice oraz Ślepsk Malow Suwałki. Zespół Cuprum na własnym terenie udowodnił jednak, że niejednokrotnie potrafił przeciwstawić się wyżej notowanym przeciwnikom, rozgrywając bardzo wyrównane pojedynki. 

Największym zagrożeniem niedzielnego rywala Wojskowych jest atakujący Ronald Jimenez. Kolumbijski siatkarz należy nie tylko do najlepszych zawodników swojego zespołu, ale również w klasyfikacji najlepiej punktujących zawodników w lidze, zajmuje wysoką 2. pozycję. Ronald Jimenez zapisał na swoje konto w dotychczasowych meczach aż 315 punktów.

Cerrad Enea Czarni Radom do Lubina jadą również z chęcią przełamania serii porażek. Ostatnie zwycięstwo Wojskowi zanotowali 11 grudnia, kiedy to we własnej hali pokonali Stal Nysę. W trzech kolejnych pojedynkach podopieczni Roberta Prygla musieli zasmakować goryczy porażki przegrywając kolejno z Asseco Resovią Rzeszów, Aluron CMC Wartą Zawiercie oraz PGE Skrą Bełchatów. 

- Ostatnio zanotowaliśmy poprawę w naszej grze, ale niestety nie przekłada się to na zwycięstwa. W święta pracowaliśmy, więc po nowym roku zespół dostał więcej wolnego, a od 3 stycznia rozpoczęliśmy przygotowania do pojedynku w Lubinie, które bez wątpienia będziemy bardzo chcieli wygrać. - powiedział szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom, Robert Prygiel.

Mecz Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrane zostanie 10 stycznia o godzinie 20:30 w hali widowiskowo sportowej w Lubinie. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.