Czas na rewanżowy mecz z Treflem Gdańsk!

Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom kolejny ligowy mecz w sezonie 2020/2021. Po spotkaniu w hali Urania w Olsztynie, kolejnym przystankiem w walce o ligowe punkty będzie Ergo Arena w Gdańsku! Wojskowi w ramach 15. kolejki obecnych rozgrywek zmierzą się z miejscowym Treflem. Mecz rozegrany zostanie w sobotę (28 listopada) o godzinie 17:30. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.Przed zespołem Roberta Prygla kolejny ważny mecz o ligowe punkty w sezonie 2020/2021. Tym razem Cerrad Enea Czarni Radom zmierzą się na wyjeździe z Treflem Gdańsk, obecnie trzecim zespołem w tabeli PlusLigi mężczyzn. Wojskowi na teren "gdańskich lwów" jadą z chęcią przełamania serii trzech porażek z rzędu. W ostatnich meczach lepsi od zespołu Roberta Prygla okazali się siatkarze Jastrzębskiego Węgla, GKS-u Katowice oraz Indykpol-u AZS Olsztyn.

Trefl Gdańsk w obecnym sezonie PlusLigi prezentuje bardzo wysoką dyspozycję. Ekipa prowadzona przez szkoleniowca Michała Winiarskiego to aktualnie trzeci zespół w tabeli PlusLigi. Trefl na swoim koncie zgromadził 22. punkty, na które złożyło się 8. zwycięstw i 3. porażki. W ostatnich czterech meczach siatkarze z Gdańska nie zasmakowali goryczy porażki. Trefl w przegranym polu pozostawił kolejno: Vervę Warszawa Orlen Paliwa, Ślepsk Malow Suwałki, Aluron CMC Wartę Zawiercie oraz w ostatniej kolejce Asseco Resovię Rzeszów.

Radomianie do meczu w Ergo Arenie podejdą z wolą walki, aby zakończyć serię trzech porażek z rzędu. Wojskowi ostatnie zwycięstwo zapisali na swoje konto 4. listopada, kiedy to na swoim obiekcie pokonali 3:1, Cuprum Lubin. W kolejnych trzech pojedynkach zespół Roberta Prygla musiał uznać wyższość Jastrzębskiego Węgla, GKS-u Katowice oraz Indykpolu AZS Olsztyn.


- Przed nami teraz wyjazd do Gdańska i kolejne ciężkie spotkanie i powalczyć o punkty. Wiemy, że trzy ostatnie nasze mecze to porażki bez żadnej zdobyczy punkowej, więc na pewno będziemy chcieli się przełamać. Mam nadzieję, że zdrowie będzie nam dopisywać do końca sezonu i z meczu na mecz nasza gra będzie wyglądać coraz lepiej. - powiedział po meczu w Olsztynie atakujący Cerrad Enea Czarnych Radom, Dawid Konarski.

Cerrad Enea Czarni Radom po dwunastu rozegranych meczach w sezonie 2020/2021 zgromadzili na swoim koncie 12. punktów. Zespół prowadzony przez Roberta Prygla z bilansem spotkań: 4. zwycięstw i 8. porażek zajmuje przed meczem w Ergo Arenie 11. miejsce w tabeli PlusLigi.

Mecz Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom, rozegrany zostanie w sobotę (28 listopada) o godzinie 17:30 w hali sportowej Ergo Arena w Gdańsku. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Zestaw par 15. kolejki PlusLigi mężczyzn:
Stal Nysa - GKS Katowice
Ślepsk Malow Suwałki - Indykpol AZS Olsztyn
Trefl Gdańsk - Cerrad Enea Czarni Radom
Aluron CMC Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów
Verva Warszawa Orlen Paliwa - Cuprum Lubin
MKS Będzin - Grupa Azoty Zaksa Kędzierzyn-Koźle
Asseco Resovia Rzeszów - Jastrzębski Węgiel (mecz przełożony)