Cerrad Enea Czarni Radom zagrają awansem z zespołem z Suwałk!

We wtorek (20 października) Cerrad Enea Czarni Radom awansem rozegrają kolejne spotkanie w PlusLidze! W ramach 16. kolejki podejmą we własnej hali zespół Ślepska Malow Suwałki!Rozgrywki w tym sezonie PlusLigi nie idą swoim "tempem". W związku z panującym koronawirusem wiele meczów jest przekładanych na inne terminy. Władze Polskiej Ligi Siatkówki, aby usprawnić mecze w PlusLidze postanowiły wprowadzić rozgrywanie meczów awansem. Do takiego dojdzie już we wtorek (20 października) w hali MOSiR Radom. W ramach 16. kolejki Cerrad Enea Czarni Radom zmierzą się MKS Ślepsk Malow Suwałki.

Drużyna z Suwałk w obecnym sezonie PlusLigi zdołała rozegrać trzy spotkania. Zespół Ślepska Malow w ostatnich tygodniach musiał przełożyć swoje mecze ze względu na zakażenie koronawirusem. MKS w tym sezonie zapisał na swoje konto dwa zwycięstwa oraz jedną porażkę. Na inaugurację zmagań Ślepsk Malow przegrał na własnym terenie z GKS-em Katowice 3:0. W ramach 2.kolejki podopieczni Andrzeja Kowala w imponujący sposób zapisali na swoje konto premierowe zwycięstwo, wygrywając w hali Urania w Olsztynie z miejscowym Indykpol AZS-em, 3:0. Trzecim spotkaniem jakie rozegrali było spotkanie z Cuprum Lubin, zakończone zwycięstwem podopiecznych Andrzeja Kowala, 3:0. 

W zespole z Suwałk przed sezonem 2020/2021 doszło do kilku zmian kadrowych. W zespole Ślepska Malow nie zobaczymy Nicolasa Szerszenia, Wojciecha Sieka, Adriana Stańćzaka oraz Kamila Skrzypkowskiego, który zakończył sportową karierę. Do ekipy Andrzeja Kowala z kolei dołączyli: Mateusz Sacharewicz, Marcin Waliński, Mateusz Czunkiewicz, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Warda oraz Thomas Rousseaux.

Radomianie do meczu z MKS-em podejdą po porażce odniesionej w 6. kolejce. Wojskowi wówczas musieli uznać wyższość Aluronu, który na własnym terenie wygrał 3:0. Warto dodać, że podopieczni Roberta Prygla w kolejce numer 7. oraz 8. zmuszeni byli pauzować, ponieważ w zespołach z Lubina oraz Będzina wykryto zakażenie koronawirusem.

Cerrad Enea Czarni Radom przed meczem z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki zapisali na swoje konto 2. zwycięstwa i 3. porażki. Wojskowi plasują się obecnie na 11. miejscu w tabeli PlusLigi mężczyzn.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - Ślepsk Malow Suwałki w ramach 16.kolejki rozegrany zostanie we wtorek (20 paździerdnika) o godzinie 17:30 w hali sportowej MOSiR Radom. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję PolsatSport. Mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności.