Wojskowi o kolejne punkty powalczą w Suwałki Arena

W ostatnią niedzielę września Cerrad Enea Czarni Radom rozegrają 3.kolejkę w ramach rozgrywek PlusLigi. Tym razem przeciwnikiem zespołu Roberta Prygla będzie na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki. Rozgrywki PlusLigi w sezonie 2020/2021 nabierają tempa. Cerrad Enea Czarni Radom po porażce odniesionej z Treflem Gdańsk, już w najbliższą niedzielę (27 września) staną przed szansą na rehabilitację. Tym razem przeciwnikiem Wojskowych będzie na wyjeździe Ślepsk Malow Suwałki.

Drużyna z Suwałk w obecnym sezonie PlusLigi zapisała na swoje konto jedno zwycięstwo oraz jedną porażkę. Na inaugurację zmagań Ślepsk Malow przegrał na własnym terenie z GKS-em Katowice 3:0. W ramach 2.kolejki podopieczni Andrzeja Kowala w imponujący sposób zapisali na swoje konto premierowe zwycięstwo, wygrywając w hali Urania w Olsztynie z miejscowym Indykpol AZS-em, 3:0. 

W zespole z Suwałk przed sezonem 2020/2021 doszło do kilku zmian kadrowych. W zespole Ślepska Malow nie zobaczymy Nicolasa Szerszenia, Wojciecha Sieka, Adriana Stańćzaka oraz Kamila Skrzypkowskiego, który zakończył sportową karierę. Do ekipy Andrzeja Kowala z kolei dołączyli: Mateusz Sacharewicz, Marcin Waliński, Mateusz Czunkiewicz, Łukasz Kaczorowski, Sebastian Warda oraz Thomas Rousseaux.

Radomianie do meczu w Suwałkach podejdą z chęcią szykiej rehabilitacji, za porażkę przed własną publicznością z Treflem Gdańsk w ramach 2.kolejki spotkań PlusLigi. - To był mecz bardzo zły w naszym wykonaniu. Musimy się bardzo mocno uderzyć w pierś i pracować bardzo mocno. W kolejnym meczu zrobimy wszystko by odkupić swoje winy i sięgnąć po zwycięstwo. - powiedział po meczu z Treflem kapitan Cerrad Enea Czarnych Radom, Michał Ostrowski.

- Nie mieliśmy prawa wygrać. Musimy przełknąć gorycz porażki i mam nadzieję, że po tym nokaucie powstaniemy. - zapowiadał po meczu z Gdańskiem szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom, Robert Prygiel.

Mecz Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom rozegrany zostanie w niedzielę (27 września) o godzinie 14:45 w hali sportowej Suwałki Arena. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję PolsatSport.

Zestaw par 3. kolejki PlusLigi:

Verva Warszawa Orlen Paliwa - Stal Nysa
PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel
Trefl Gdańsk - Cuprum Lubin
Indykpol AZS Olsztyn - Aluron Virtu Warta Zawiercie
GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów
Ślepsk Malow Suwałki - Cerrad Enea Czarni Radom