Czas rozpocząć PlusLigę! Na początek starcie z zespołem z Olsztyna!

Czas rozpocząć siatkarskie zmagania w sezonie 2020/2021! Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom pierwsza potyczka w nowych rozgrywkach PlusLigi mężczyzn! Podopieczni Roberta Prygla w 1. kolejce PlusLigi zmierzą się na własnym parkiecie z Indykpol AZS-em Olsztyn.Do spotkania Cerrad Enea Czarni Radom podchodzą po dziesięciu tygodniach przygotowań. Po serii meczów kontrolnych, drużyna Wojskowych w sobotę (12 września) rozegra pierwsze spotkania w PlusLidze, którego stawką będą ligowe punkty w sezonie 2020/2021.

Rywalem Cerrad Enea Czarnych Radom będzie Indykpol AZS Olsztyn. Podobnie jak w ubiegłym roku, zespół WKS-u ponownie inauguruje sezon meczem z akademikami. Tym razem, to jednak radomianie będę gospodarzem pojedynku. W Indykpol AZS-ie po sezonie 2019/2020 doszło do kilku ciekawych zmian.

Zespół z Olsztyna opuściło po ostatnich rozgrywkach aż 9 zawodników. Z drużyną AZS-u pożegnali się kolejno: Mateusz Mika, Paweł Woicki, Michał Żurek, Jan Hadrava, Seyed Mousavi, Tomasz Kowalski, Paweł Pietraszko, Dawid Sokołowski oraz Jakub Zabłocki. Zarząd klubu z Olsztyna na kolejny sezon przedłużył umowę ze szkoleniowcem Danielem Castellanim oraz zawodnikami: Remigiuszem Kapicą, Mateuszem Porębą, Robbertem Andringą oraz Wojciechem Żalińskim.

Dodatkowo zarząd Indykpolu AZS zakontraktował na kolejny sezon w PlusLidze: Damiana Schulza, Jędrzeja Gruszczyńskiego, Przemysława Stępnia, Dawida Wocha, Javiera Concepciona Rojasa, Rubena Schotta, Jakuba Ciuniajtisa, Jakuba Czerwińskiego oraz znanych z gry w radomskich barwach Kamila Droszyńskiego oraz Dmytro Teryomenko.

- Zaliczam Olsztyn do grona zespołów na naszym poziomie.  To zespół, który w swoim składzie ma bardzo wielu doświadczonych zawodników. Liczę na bardzo ciekawy oraz emocjonujący pojedynek, gdzie uważam że nie ma faworyta. Wiele detali może zadecydować w tym meczu o zwycięstwie w secie oraz całym spotkaniu, ale grając przed własną publicznością chcemy rozpocząć sezon od zwycięstwa. - powiedział szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom, Robert Prygiel.

Z kolei jak podkreśla rozgrywający Cerrad Enea Czarnych Radom Michał Kędzierski, Wojskowi do starcia podejdą mocno zmotywowani po okresie przygotowawczym. - Mimo gorszych momentów w okresie przygotowawczym, pokazaliśmy że mamy dużo potencjał i najważniejsze jest to byśmy wierzyli w siebie i swoje umiejętności. Liga rządzi się swoimi sprawami, ale myślę, że wystarczy wygrać dwa mecze, które dadzą nam więcej pewności siebie. Jesteśmy gotowi na nowy sezon. - dodaje siatkarz ekipy WKS-u.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - Indykpol AZS Olsztyn rozegrany zostanie w sobotę (12 września) o godzinie 14:45 w hali MOSiR Radom przy ul. Narutowicza 9. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Bilety do nabycia na stronie www.sklep.mosirradom.pl