Komunikat klubu w sprawie akredytacji prasowych na sezon 2020/2021

W związku z obostrzeniami związanymi z koronawirusem (COVID-19), klub WKS Czarni Radom S.A. w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn, nie będzie prowadził procesu składania wniosków na akredytacje stałe.


Klub WKS Czarni Radom S.A. informuje, że proces składania wniosków na akredytacje stałe na sezon 2020/2021, który rozpoczął się 18 sierpnia 2020 roku, a miał zakończyć się w dniu 5 września 2020 roku zostaje anulowany. W związku z przesłanymi do Klubów PlusLigi wytycznymi dotyczącymi obostrzeń sanitarnych i konieczności utworzenia bezpiecznej strefy tzw „zero” – na płycie boiska, w najbliższym sezonie, klub wyznaczy nowe miejsca do pracy dla mediów, a ich liczba będzie ograniczona.

W nadchodzącym sezonie PlusLigi mężczyzn, klub WKS Czarni Radom S.A., przed każdym meczem domowym drużyny Cerrad Enea Czarni Radom będzie prowadził proces składania wniosków na akredytacje jednorazowe. Liczba akredytacji będzie ograniczona i dostosowana do obowiązujących przepisów regulujących organizowanie imprez masowych w okresie pandemii.

Proces składania akredytacji prasowych na mecze Cerrad Enea Czarnych Radom odbywa się przez stronę accredito.com


Zasady bezpieczeństwa - media sezon ligowy 2020/2021:

1. Przy wejściu do hali każdy z przedstawicieli mediów obowiązkowo będzie miał mierzoną temperaturę przy pomocy termometru bezdotykowego, np. przez ochronę, służby medyczne lub innego pracownika klubu.

2. W trakcie pobytu w hali każdy z przedstawicieli mediów ma założoną maskę, o ile jego miejsce znajduje się strefie „0”. Jeśli poza strefą „0”, to obowiązek zakrywania twarzy maską cały czas w trakcie pracy przy drużynach w mixed zonie (dotyczy wszystkich rodzajów mediów). Brak pracy w maseczce będzie skutkować odebraniem akredytacji i opuszczeniem obiektu przez danego przedstawiciela mediów.

3. Media mają wydzielone miejsca w trakcie meczu z dala od boiska – minimalna odległość to 2 metry za bandami reklamowymi. Wyjątek stanowią fotoreporterzy, którzy będą mogli zbliżać się do boiska po bokach, jednak najbliżej w odległości 2 metrów od band ledowych. Fotoreporterzy w trakcie poruszania się przy boisku muszą cały czas nosić prawidłowo założone maski (obligatoryjnie) oraz rękawiczki ochronne (rekomendowane).

4. Po meczu rozmowy dozwolone tylko w strefie mixed zonie z wyznaczoną odległością – minimum 2 metry od rozmówcy (przedstawiciele mediów muszą mieć przygotowane wysięgniki lub statywy pozwalające umieścić mikrofony, dyktafony, telefony itp. w bezpiecznej odległości min. 2m). Podczas prowadzenia wywiadów dziennikarze muszą mieć założone maseczki ochronne zakrywające usta oraz nos. Jeśli nastąpi zmiana rozmówcy, to obowiązkowo urządzenia do rejestracji dźwięku muszą być zdezynfekowane przed kolejną rozmową.

5. Przy niestosowaniu się przez media do przepisów bezpieczeństwa klub/organizator zastrzega sobie prawo do odebrania akredytacji.