Festiwal Siatkówki - Mazovia Cup 2019 zakończony

Zmagania młodzików i młodzików młodszych zamknęły cykl turniejów organizowanych przez Radomskie Centrum Siatkarskie w ramach Festiwalu Siatkówki - Mazovia Cup 2019.

Patronem rywalizacji w starszej grupie był Janusz Soból. Po Janie Skorżyńskim i Jacku Wlazłowiczu to kolejna postać radomskiego sportu którą klub zajmujący się szkoleniem młodzieży honoruje właśnie w ten sposób. Uroczystość otwarcia uświetnili swoją obecnością m.in. Krzysztof Strzylak, tworzący w swoim czasie z Januszem Sobolem najlepszy duet sędziowski w kraju, a także Maciej Twardowski sędzia międzynarodowy i uczestnik niedawnych mistrzostw Europy.

Zwycięzcą turnieju został Plas Kielce (na zdjęciu). Drugie miejsce zajęła ekipa MOS Wola Warszawa, a trzecie Lechia Tomaszów Maz. Zespół Czarnych Radom (na zdjęciu) sklasyfikowany został na czwartym, a UKS 5 Wołomin na piątym. Opiekun gospodarzy turnieju Rafał Skórnicki podsumowując zmagania przyznał. - Doborowa i bardzo mocna obsada sprawiła, że pod względem szkoleniowym był to ciekawy turniej. Oczywiście w naszym przypadku do pełni szczęścia zabrakło wywalczenia miejsca na podium, nie mam jednak wątpliwości, że każdy z czterech rozegranych meczów w hali Publicznej Szkoły Podstawowej nr 34 wkrótce zaprocentuje w mistrzostwach Mazowsza.

Miejsca na podium wywalczył młodszy zespół Czarnych Radom. W sali PSP nr 6 rywalizowało cztery ekipy. Zwyciężył UKS 5 Wołomin. O końcowej kolejności zadecydował bezpośredni mecz obu drużyn, w którym podopieczni Luizy Lenartowicz-Kalbarczyk i Daniela Ostrowskiego w tie breaku ulegli rywalowi 12:15. Na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze reprezentujący Annopol, a czwarte miejsce zajął Wrzos Międzyborów. I w tym przypadku szkoleniowcy byli bardzo zadowoleni z przebiegu kilkugodzinnych zmagań. - Nasi podopieczni jeszcze w poprzednim sezonie rywalizowali w kinderach dlatego dla nich każdy mecz, każdy turniej, jest nowym doświadczeniem - przyznała Luiza Lenartowicz-Kalbarczyk.

Wszystkie zespoły otrzymały puchary i dyplomy. Okolicznościowymi nagrodami wyróżnieni zostali również najlepsi zawodnicy. Organizacja tradycyjnych jesiennych zmagań młodzieżowych zespołów siatkarskich sfinansowana została ze środków Gminy Miasta Radomia i Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

Wyniki:
Turniej Młodzików im. Janusza Sobola
MOS Wola Warszawa - UKS 5 Wołomin 2:0
MOS Wola Warszawa - Lechia Tomaszów Maz. 2:0
MOS Wola Warszawa - Plas Kielce 0:2
MOS Wola Warszawa - RCS Czarni Radom 1:1
UKS 5 Wołomin - Lechia Tomaszów Maz. 0:2
UKS 5 Wołomin - Plas Kielce 0:2
UKS 5 Wołomin - RCS Czarni Radom 1:1
Lechia Tomaszów Maz. - Plas Kielce 1:1
Lechia Tomaszów - RCS Czarni Radom 2:0
Plas Kielce - RCS Czarni Radom 2:0
Kolejność
1.Plas Kielce
2.Wola Warszawa
3.Lechia Tomaszów Maz.
4.Czarni Radom
5.UKS 5 Wołomin

Turniej Młodzików Młodszych
RCS Czarni Radom - Skałka Annopol 2:0
UKS 5 Wołomin - Wrzos Międzyborów 2:0
RCS Czarni Radom - UKS 5 Wołomin 1:2
Wrzos Międzyborów - Skałka Annopol 0:2
Skałka Annopol - UKS 5 Wołomin 0:2
RCS Czarni Radom - Wrzos Międzyborów 2:1
Kolejność:
1.UKS 5 Wołomin
2.Czarni Radom
3.Skałka Annopol
4.Wrzos Międzyborów