Cerrad Czarni Radom podejmą drużynę BBTS-u Bielsko-Biała

Już w najbliższą środę (18 października) siatkarze Cerrad Czarnych Radom rozegrają trzecie spotkanie przed własną publicznością. Tym razem do radomskiej hali MOSiR-u przyjedzie zespół BBTS-u Bielsko-Biała. Dla zespołu Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia będzie to trzecia szansa, na pierwszy triumf na własnym parkiecie.

 

 

 

PARTNEREM MECZU: CERRAD CZARNI RADOM - BBTS BIELSKO-BIAŁA JEST ZWOLEŃ!Zespół BBTS-u Bielsko-Biała w tym sezonie nie może zaliczyć do udanej inauguracji w rozgrywkach PlusLigi. Drużyna prowadzona przez duet trenerski Rostislav Chudik - Paweł Gradowski, zanotowała w trzech meczach jedynie porażki. Warte podkreślenia jest fakt, że zespół z Bielska-Białej już na początku rozgrywek musiał zmierzyć się z wyżej notowanymi przeciwnikami.

Czternasta drużyna ubiegłego sezonu do rywalizacji w tegorocznej edycji PlusLigi, przystąpiła 4 października. Rywalem BBTS-u była Asseco Resovia Rzeszów, która wygrała w Hali Pod Dębowcem 3:1. W następnej kolejce zespół z Bielska-Białej wybrał się do Olsztyna. Indykpol nie okazał się zbyt gościnny triumfując przed własną publicznością w czterech setach. W 4.kolejce PlusLigi BBTS znów zagrał we własnej hali. Tym razem jednak lepsi okazali się siatkarze Cuprum Lubin, którzy również wywieźli z Bielska-Białej komplet punktów, wygrywając 3:1.

Zespół BBTS-u został przed tym sezonem mocno przebudowany. Z drużyną z Bielska-Białej pożegnali się: Bartłomiej Grzechnik, Paweł Gryc, Łukasz Koziura, Bartłomiej Lipiński, Krzysztof Bieńskowski oraz Kamil Kwasowski, który w tym sezonie dołączył do drużyny Cerrad Czarnych Radom. O sile drużyny BBTS-u w tym sezonie stanowią dwaj rosyjscy siatkarze: Oleg Krikun oraz Wiaczesław Tarasow, którzy jak dotąd są najskuteczniejszymi zawodnikami swojego zespołu.

Za rozegranie w tym sezonie w Bielsku odpowiada Australijczyk Harrison Peackok oraz dobrze znany w Radomiu Jarosław Maciończyk, który niegdyś reprezentował barwy Jadaru Radom. Na ataku z kolei występuje były zawodnik Jadaru Radom oraz RCS Czarnych Radom, Jakub Bucki. Do BBTS-u dołączyli dodatkowo jeszcze: Piotr Łukasik, Kajetan Marek, Tomasz Piotrowski, Bartosz Cedzyński oraz Maciej Skowroński

Cerrad Czarni Radom po dwóch porażkach z rzędu chcą zrobić wszystko, aby poprawić swoją sytuację w tabeli. Drużyna Roberta Prygla po porażce z Espadonem Szczecin, sensacyjnie przegrała w ostatni piątek (13 października) z Dafi Społem Kielce 3:2, spadając z dziesiątego na jedenaste miejsce w tabeli PlusLigi. Dodatkowo Wojskowi staną przed trzecią już szansą, na wywalczenie pierwszego zwycięstwa we własnej hali.

Mecz Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała, rozegrane zostanie w środę (18 października) o godzinie 18:00 w Radomiu w hali MOSiR-u, przy ul. Narutowicza 9. Bilety na spotkanie wciąż można nabyć on-line (https://kupbilet.mosirradom.pl/) oraz na dwie godziny w dniu meczu, w kasach hali. Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie!

*Tradycyjnie z meczu Cerrad Czarnych Radom, przeprowadzimy tekstową RELACJĘ LIVE oraz audycję na naszym kanale #RadioWKS! Zaczynamy o godzinie 17:55!

Wszystkie pary 5. kolejki PlusLigi w sezonie 2017/2018