Komplet punktów Mistrza Polski na terenie Enea Czarnych Radom (VIDEO)

Siatkarze Enea Czarnych Radom w ramach 21. kolejki PlusLigi mężczyzn podejmowali przed własną publicznością zespół Jastrzębskiego Węgla. Mistrzowie Polski i aktualny lider rozgrywek wygrał w hali Radomskiego Centrum Sportu bez straty seta. Najbardziej wartościowym siatkarzem spotkania wybrany został środkowy drużyny gości, Norbert Huber.

PLUSLIGA: ENEA CZARNI RADOM - JASTRZĘBSKI WĘGIEL (GALERIA)

Siatkarze Enea Czarnych Radom po wyjazdowym meczu z Aluron CMC Wartą Zawiercie 10 lutego ponownie mogli zaprezentować się przed własną publicznością. W ramach 21. kolejki PlusLigi, do hali Radomskiego Centrum Sportu przyjechał broniący mistrzowskiego tytułu Mistrza Polski oraz aktualny lider rozgrywek, Jastrzębski Węgiel.

Pojedynek w hali sportowej przy ul. Struga 63 w Radomiu zakończył się zwycięstwem zespołu prowadzonego przez szkoleniowca Marcelo Mendeza. Jastrzębianie w pierwszej odsłonie spotkania triumfowali 25:22. W drugim secie Enea Czarni Radom mimo dużego zaangażowania i woli walki, nie zdołali doprowadzić do remisu, przegrywając kolejną partię 25:20. W trzecim secie przewaga Mistrzów Polski była bezdyskusyjna. Wojskowi przegrali w trzecim secie 25:16, a w całym pojedynku ulegli 3:0.

Enea Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (22:25, 20:25, 16:25)
MVP: Norbert Huber
Enea Czarni Radom: Ostrowski (3), Hofer (14), Todorović (2), Formela (3), Meljanac (18), Smoliński (2), Nowowsiak (libero) oraz Gniecki, Rajsner, Gomułka (2), Piotrowski, Buszek (1),  Kufka (1)
Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Sedlacek (1), Patry (16), Gladyr (5), Fornal (13), Huber (12), Popiwczak (libero) oraz Szymura (10), Sclater, Józwik, Markiewicz (1),  Makoś (libero)