Słowenia wygrywa turniej Challenger Cup i awansuje do Ligi Narodów!

Siatkarze reprezentacji Słowenii wygrali rozgrywany w Lublanie turniej FIVB Men Challenger Cup i awansowali do przyszłorocznych rozgrywek Ligi Narodów! Podopieczni Alberto Giulaniego przeszli przez całe zawody bez porażki, a w wielkim finale pokonali Kubę 3:0! W składzie Słowenii zagrali siatkarze Cerrad Czarnych Radom, Alen Pajenk oraz Dejan Vincić!

Za nami turniej FIVB Men Challenger Cup, który w tym roku rozgrywany był w Słowenii. Gospodarze przed własną publicznością sprostali oczekiwaniom i sięgnęli po końcowy sukces!

Reprezentacja Słowenii przez cały turniej przeszła "jak burza". Zawodnicy Alberto Giulaniego w fazie grupowej ograli drużynę Chile oraz Turcji. W półfinale zawodów rywalem Słowenii była drużyna Białorusi, która również musiała uznać wyższość gospodarzy, przegrywając w czterech setach.

W niedzielę (7 lipca) rozegrano finałowy pojedynek, w którym rywalem zawodników Alberto Giulaniego byli Kubańczycy. Zespół z Ameryki Północnej jedynie w pierwszym secie nawiązał skuteczną rywalizację z gospodarzami. Wynik premierowej partii decydował się do samego końca, a walkę na przewagi wygrali siatkarze Słowenii 26:24. Kolejne dwa sety wygrane zostały przez zespół z nad morza Adriatyckiego 25:21 i 25:21, a cały mecz 3:0!

Słowenia dzięki zwycięstwu w turnieju FIVB Men Challenger Cup awansowała do przyszłorocznych rozgrywek Ligi Narodów 2020! W składzie Słowenii nie zabrakło siatkarzy Cerrad Czarnych Radom, środkowego Alena Pajenka oraz rozgrywającego Dejana VIncicia!
W meczu o trzecie miejsce Turcja musiała uznać wyższość drużyny Białorusi, która triumfowała 3:1 i stanęła na najniższym stopniu podium.