PlusLiga: 15.kolejka - wyniki i tabela

Za nami pierwsza kolejka rozgrywek PlusLigi w 2019 roku! W ramach 15. serii gier rozegrano sześć pojedynków, z czego cztery kończyły się zwycięstwa gospodarzy. Cerrad Czarni Radom w tej kolejce podejmowali na własnym terenie Indykpol AZS Olsztyn. Wojskowi triumfowali po pięciosetowej walce, zapisując tym samym dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.Rywalizacja 15. kolejki PlusLigi rozpoczęła się pojedynkiem MKS-u Będzin z PGE Skrą Bełchatów. Mistrzowie Polski mimo braków kadrowych, wywieźli z Sosnowca komplet punktów, zwyciężając pewnie 3:0. W piątek (11 stycznia) rozegrano jeszcze jedno spotkanie. GKS Katowice na własnym terenie mierzył się z Treflem Gdańsk. Podopieczni Piotra Gruszki nie zawiedli własnych kibiców, ogrywając drużynę z Gdańska 3:1. 

W sobotę (12 stycznia) doszło do bardzo ciekawie zapowiadającego się meczu. ONICO Warszawa mierzył się z Asseco Resovią Rzeszów. Wicelider z Warszawy był jednak poza zasięgiem zespołu z Rzeszowa. Gospodarze triumfowali 3:0 i zapisali kolejny komplet punktów w tym sezonie. W niedzielę przenieśliśmy się do hali MOSiR-u w Radomiu, gdzie Cerrad Czarni podejmowali Indykpol AZS Olsztyn.

Pojedynek zakończył się dopiero po tie-breaku, a górą okazali się zawodnicy Roberta Prygla i Wojciecha Stępnia. Radomianie zapisali na swoje konto bezcenne dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie. Również w Bydgoszczy byliśmy świadkami pięciosetowego pojedynku. Chemik mimo, że prowadził już w setach 2:0, ostatecznie to Lubinianie cieszyli się ze zwycięstwa w tym pojedynku. Na zakończenie 15. kolejki PlusLigi Jastrzębski Węgiel w czterech setach pokonał Aluron Virtu Wartę Zawiercie 3:1.

Poniżej prezentujemy zestaw wyników 15.kolejki oraz pary 16.kolejki PlusLigi: