Czarni z kompletem punktów w II lidze

W meczu II ligi Czarni Radom pokonali siatkarzy klubu Neobus Raf-Mar Niebylec

Zespół Radomskiego Centrum Siatkarskiego odniósł zasłużone zwycięstwo. Potrzebował jednak kilkunastu minut aby „wejść” w mecz. Początek zadecydowanie należał do gości, których grę na rozegraniu z wyczuciem prowadził świetnie znany w Radomiu Damian Sąpór. W pierwszej odsłonie Czarni psuli sporo zagrywek, popełnili też sporo błędów własnych. Neobus dwa decydujące punkty zdobył blokując ataki gospodarzy.

Drugi set długo również nie układał się po myśli podopiecznych Andrzeja Sitkowskiego. Goście prowadzili już 23:20 i wydawało się, że pewnie zmierzają do wygranej. Pewnie tak by się stało gdyby nie Daniel Ostrowski. Skrzydłowy Czarnych najpierw wykończył atak, następnie świetnie spisał się w polu zagrywki. Neobus w tym secie nie zdołał ugrać już żadnej akcji. Odsłonę zakończył Kacper Kędra.

Mocno podbudowani radomianie nabrali pewności. Z każdą piłką grali już lepiej. W trzecim secie ich przewag nie podlegała dyskusji. Bartłomiej Wójcik, zdobywając dwa ostatnie punkty z krótkiej, nie pozostawił co do tego wątpliwości. W czwartej partii drużyna z Radomia utrzymała prowadzenie. Goście nie potrafili nawet wykorzystać kilku zepsutych zagrywek w wykonaniu gospodarzy.

Przy stanie 17:15 ważny punkt, wykańczając długą wymianę, zdobył Daniel Ostrowski. Obok rozgrywającego Dominika Bagniuka, czy grającym na libero Piotrze Filipowiczu, przyjmujący Czarnych był wyróżniającym aktorem sobotniego widowiska. Posyłając z zagrywki piłkę za linię końcową boiska mecz zakończył Patryk Kozdroń.

Czarni Radom – Neobus Raf-Mar Niebylec 3:1 (20:25, 25:23, 25:17, 25:21)

Czarni: Czubiński, Moniak, Wójcik, Zugaj, Kędra, Kozłowski, Filipowicz (libero) oraz Ostrowski, Płaskociński, Bagniuk, Skwarek.

Neobus: Sąpór, Jakubek, Jakóbski, Włodarczyk, Warzocha, Kozdroń, Opoń (libero) oraz Golesz, Soboń, Kwiecień, Pamuła.