Polacy rozpoczynają drugą rundę na Mistrzostwach Świata U-21

Reprezentacja Polski juniorów przeszła "jak burza", przez pierwszą fazę turnieju o Mistrzostwo Świata U-21. Podopieczni Sebastiana Pawlika jak na razie zapisali na swoim koncie komplet zwycięstw, nie przegrywając nawet seta. W kolejnej rundzie rywalami biało-czerwonych będą Chiny, Iran oraz reprezentacja Kuby.

Polacy w pierwszej fazie siatkarskiego mundialu, dali jasny sygnał swoim przeciwnikom, że na Mistrzostwach Świata U-21 w Czechach interesuje ich tylko walka o złoto. W pierwszych trzech pojedynkach biało-czerwoni odprawili z kwitkiem Czechów, Marokańczyków oraz Kanadyjczyków, z którymi nie przegrali nawet seta.

Mimo tak dobrego startu w zawodach, siatkarze Sebastiana Pawlika, czują że poziom jaki prezentowali w pierwszych trzech pojedynkach, nie jest tym co od siebie oczekują. - Cieszymy się z wygranych natomiast jeszcze nie prezentujemy tego co byśmy chcieli, ale myślę, że z meczu na mecz będziemy coraz pewniejsi na tym turnieju i wzniesiemy się na nasz najwyższy poziom umiejętności. - powiedział w rozmowie z naszym serwisem, Jakub Ziobrowski - atakujący reprezentacji Polski oraz Cerrad Czarnych Radom.

Teraz Polacy trafiają do Grupy E, a ich rywalami w drugiej rundzie Mistrzostw Świata U-21 będą kolejno: Chiny, Kuba, a następnie Iran. Pierwszy mecz w kolejnym etapie mundialu biało-czerowni rozegrają we wtorek (27 czerwca) o godzinie 12:30. Z reprezentacją Kuby siatkarze Sebastiana Pawlika zagrają w środę (28 czerwca) o godzinie 17:30, zaś z Iranem Polacy zmierzą się w czwartek (29 czerwca) o godzinie 17:30.

W drugiej fazie turnieju osiem zespołów rywalizować będzie o awans do półfinału. Do strefy medalowej zakwalifikują się po dwie drużyny z każdej grupy. Pozostałe walczyć będą o miejsca 5-8.

W składzie biało-czerwonych występuje trzech zawodników Cerrad Czarnych Radom: atakujący Jakub Ziobrowski, przyjmujący Tomasz Fornal, a także nowy nabytek WKS-u, środkowy Norbert Huber

Grupa E: Chiny, Kuba, Iran, Polska
Grupa F: Argentyna, Brazylia, Kanada, Rosja