Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Jakub Urbanowicz siatkarzem Cerrad Czarnych Radom

Jakub Urbanowicz siatkarzem Cerrad Czarnych Radom

28-06-2016 10:26


Jakub Urbanowicz siatkarzem Cerrad Czarnych Radom

Klub Cerrad Czarni Radom sfinalizował kolejny transfer. Siatkarzem szóstej drużyny PlusLigi został Jakub Urbanowicz, mierzący 202 cm wzrostu niespełna 23-letni przyjmujący.

Siatkarz (na zdjęciu trzeci z prawej) urodził się w Olsztynie i to tam zaczynał swoją sportową przygodę. W 2010 roku reprezentował Indykpol AZS w Młodej Lidze, natomiast rok później grał już drużynie seniorów. Debiutował w rozgrywkach PlusLigi. Jakub Urbanowicz przez kilka lata objęty był centralnym szkoleniem.

W ostatnich latach zawodnik występował na parkietach I ligi. W minionym sezonie bronił barw pierwszoligowego Ślepska Suwałki. Wcześniej występował w Camperze Wyszków. Przechodząc z Olsztyna do tego klubu Jakub Urbanowicz podkreślał. - Na pewno chciałbym występować w najwyższej klasie rozgrywek. Przejście do pierwszej ligi to tylko teoretycznie krok w tył. Liga jest z roku na rok coraz silniejsza, a ja mam więcej szans na nabranie boiskowego doświadczenia.

Jakub Urbanowicz na zapleczu ekstraklasy występował trzy sezony. Teraz wraca do PlusLigi. - W sierpniu Kuba skończy 23 lata, ale to wciąż zawodnik posiadający ogromne rezerwy. Duże możliwości potwierdził w rozgrywkach I ligi. W minionym sezonie był jednym z najbardziej wyróżniających się siatkarzy tego szczebla rozgrywek. Jego atutem jest zagrywka i atak - podkreśla Dariusz Fryszkowski, kierownik klub Cerrad Czarni Radom.

Nowy siatkarz naszego klubu to syn Leszka Urbanowicza, byłego reprezentant Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.


(fot: slepsksuwalki.pl)
  


CZARNI TV
TABELA 2017/2018
    M Pkt
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle    
2.  

Asseco Resovia Rzeszów

   
3. PGE Skra Bełchatów    
4. Jastrzębski Węgiel    
5. Indykpol AZS Olsztyn    
6. Cuprum Lubin    
7. LOTOS Trefl Gdańsk    
8. Cerrad Czarni Radom    
9. ONICO AZS Politechnika Warszawska    
10.

 

GKS Katowice    
11. MKS Będzin    
12.

Espadon Szczecin

   
13. Effector Kielce    
14.   BBTS Bielsko-Biała    
15. Łuczniczka Bydgoszcz    
16. KS Aluron Warta Zawiecie    
COPYRIGHT © BY CERRAD CZARNI RADOM 2017