Jakub Urbanowicz siatkarzem Cerrad Czarnych Radom

Klub Cerrad Czarni Radom sfinalizował kolejny transfer. Siatkarzem szóstej drużyny PlusLigi został Jakub Urbanowicz, mierzący 202 cm wzrostu niespełna 23-letni przyjmujący.

Siatkarz (na zdjęciu trzeci z prawej) urodził się w Olsztynie i to tam zaczynał swoją sportową przygodę. W 2010 roku reprezentował Indykpol AZS w Młodej Lidze, natomiast rok później grał już drużynie seniorów. Debiutował w rozgrywkach PlusLigi. Jakub Urbanowicz przez kilka lata objęty był centralnym szkoleniem.

W ostatnich latach zawodnik występował na parkietach I ligi. W minionym sezonie bronił barw pierwszoligowego Ślepska Suwałki. Wcześniej występował w Camperze Wyszków. Przechodząc z Olsztyna do tego klubu Jakub Urbanowicz podkreślał. - Na pewno chciałbym występować w najwyższej klasie rozgrywek. Przejście do pierwszej ligi to tylko teoretycznie krok w tył. Liga jest z roku na rok coraz silniejsza, a ja mam więcej szans na nabranie boiskowego doświadczenia.

Jakub Urbanowicz na zapleczu ekstraklasy występował trzy sezony. Teraz wraca do PlusLigi. - W sierpniu Kuba skończy 23 lata, ale to wciąż zawodnik posiadający ogromne rezerwy. Duże możliwości potwierdził w rozgrywkach I ligi. W minionym sezonie był jednym z najbardziej wyróżniających się siatkarzy tego szczebla rozgrywek. Jego atutem jest zagrywka i atak - podkreśla Dariusz Fryszkowski, kierownik klub Cerrad Czarni Radom.

Nowy siatkarz naszego klubu to syn Leszka Urbanowicza, byłego reprezentant Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.


(fot: slepsksuwalki.pl)