Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Zmiana warty na pozycji libero

Zmiana warty na pozycji libero

23-05-2016 10:06


Zmiana warty na pozycji libero

 Klub Cerrad Czarni Radom pozyskał kolejnego obcokrajowca. Przez najbliższe dwa sezony w barwach szóstej drużyny PlusLigi występować będzie Dustin Watten, libero reprezentacji Stanów Zjednoczonych. 

Dustin Watten swoją sportową przygodę w Europie rozpoczął od Finlandii. W ostatnich latach występował na parkietach ekstraklasy Francji. Zaliczył też krótki epizod w lidze brazylijskiej. W minionym sezonie grając natomiast w Ajaccio VB uznany został na najlepszego libero w lidze Pro A. Świetna dyspozycja zaowocowała kontraktem do AS Cannes, wielokrotnego mistrza kraju.

 Nowy siatkarz Cerrad Czarnych Radom to reprezentant Stanów Zjednoczonych. W 2012 roku występ w Pucharze Panamerykańskim zakończył z tytułem najlepiej broniącego. W ubiegłym roku grał w kadrze USA, która wywalczyła Puchar Świata i kwalifikacje olimpijską. Zapisał też bogatą kartę w Lidze Światowej. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania kolejnego reprezentanta USA. Grający na pozycji libero Dustin Watten w drużynie będzie jednym z bardziej doświadczonych - podkreślił Robert Prygiel, tuż po podpisaniu kontraktu.

 W poniedziałek rozstrzygnęła się również kwestia drugiego libero. W zespole Cerrad Czarnych Radom grać będzie Piotr Filipowicz. Wychowanek Radomskiego Centrum Siatkarskiego CZARNI w ostatnich dwóch sezonach udanie występował w rozgrywkach Młodej Ligi. W sezonie 2015/2016 uznany został za najlepszego zawodnika młodzieżowych rozgrywek.

 Decyzja władz klubu i sztabu szkoleniowego oznacza, że w nowym sezonie w barwach radomskiego klubu zabraknie Nevena Majstorovica i Adama Kowalskiego. - Neven to super postać. Nie tylko jako zawodnik, ale i człowiek. Przez trzy lata występów w Radomiu drużyna wiele zawdzięcza też Adamowi. Robimy to z ciężkim sercem, ale zmuszeni jesteśmy się pożegnać. Obu dziękujemy za pełne emocji mecze i zaangażowanie na treningach - podkreślił Robert Prygiel.

(fot:twitter.com)
  


CZARNI TV
TABELA 2017/2018
    M Pkt
1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle    
2.  

Asseco Resovia Rzeszów

   
3. PGE Skra Bełchatów    
4. Jastrzębski Węgiel    
5. Indykpol AZS Olsztyn    
6. Cuprum Lubin    
7. LOTOS Trefl Gdańsk    
8. Cerrad Czarni Radom    
9. ONICO AZS Politechnika Warszawska    
10.

 

GKS Katowice    
11. MKS Będzin    
12.

Espadon Szczecin

   
13. Effector Kielce    
14.   BBTS Bielsko-Biała    
15. Łuczniczka Bydgoszcz    
16. KS Aluron Warta Zawiecie    
COPYRIGHT © BY CERRAD CZARNI RADOM 2017