Zmiana warty na pozycji libero

 Klub Cerrad Czarni Radom pozyskał kolejnego obcokrajowca. Przez najbliższe dwa sezony w barwach szóstej drużyny PlusLigi występować będzie Dustin Watten, libero reprezentacji Stanów Zjednoczonych. 

Dustin Watten swoją sportową przygodę w Europie rozpoczął od Finlandii. W ostatnich latach występował na parkietach ekstraklasy Francji. Zaliczył też krótki epizod w lidze brazylijskiej. W minionym sezonie grając natomiast w Ajaccio VB uznany został na najlepszego libero w lidze Pro A. Świetna dyspozycja zaowocowała kontraktem do AS Cannes, wielokrotnego mistrza kraju.

 Nowy siatkarz Cerrad Czarnych Radom to reprezentant Stanów Zjednoczonych. W 2012 roku występ w Pucharze Panamerykańskim zakończył z tytułem najlepiej broniącego. W ubiegłym roku grał w kadrze USA, która wywalczyła Puchar Świata i kwalifikacje olimpijską. Zapisał też bogatą kartę w Lidze Światowej. - Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania kolejnego reprezentanta USA. Grający na pozycji libero Dustin Watten w drużynie będzie jednym z bardziej doświadczonych - podkreślił Robert Prygiel, tuż po podpisaniu kontraktu.

 W poniedziałek rozstrzygnęła się również kwestia drugiego libero. W zespole Cerrad Czarnych Radom grać będzie Piotr Filipowicz. Wychowanek Radomskiego Centrum Siatkarskiego CZARNI w ostatnich dwóch sezonach udanie występował w rozgrywkach Młodej Ligi. W sezonie 2015/2016 uznany został za najlepszego zawodnika młodzieżowych rozgrywek.

 Decyzja władz klubu i sztabu szkoleniowego oznacza, że w nowym sezonie w barwach radomskiego klubu zabraknie Nevena Majstorovica i Adama Kowalskiego. - Neven to super postać. Nie tylko jako zawodnik, ale i człowiek. Przez trzy lata występów w Radomiu drużyna wiele zawdzięcza też Adamowi. Robimy to z ciężkim sercem, ale zmuszeni jesteśmy się pożegnać. Obu dziękujemy za pełne emocji mecze i zaangażowanie na treningach - podkreślił Robert Prygiel.

(fot:twitter.com)