Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Reprezentant USA siatkarzem Cerrad Czarnych Radom

Reprezentant USA siatkarzem Cerrad Czarnych Radom

14-05-2016 15:41


Reprezentant USA siatkarzem Cerrad Czarnych Radom

David Smith (na zdjęciu z lewej) podpisał roczny kontrakt z klubem Cerrad Czarni Radom. Amerykanin gra na pozycji środkowego bloku.  

Siatkarz ma 31 lat. Fanom jest doskonale znany z występów w kadrze USA. Ostatnie lata reprezentował Tours VB.  W barwach tego klubu cztery razy sięgnął po tytuł mistrza Francji. Po spotkaniach rewanżowych 1/6 finału tegorocznej Ligi Mistrzów znalazł się w drużynie gwiazd  Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej. Obok niego wyróżnieni zostali: Mateusz Mika, Marcus Nilsson, Earvin Ngapeth, Aleksander Butko, Simon Van De Voorde. 

 Mierzący 201 cm wzrostu zawodnik na swoim koncie posiada też złote medale krajowych rozgrywek Hiszpanii (CV Almeria).  Imponująco przedstawia się dorobek zawodnika w reprezentacji USA. Jest pewnym kandydatem do występu w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. David Smith siatkówką zainteresował się w college’u. Grał również w piłkę nożna. - Bardzo to lubiłem. Jednak rosłem coraz bardziej i John Speraw, który pracował wtedy na mojej uczelni, zasugerował mi siatkówkę. Grałem pod jego skrzydłami przez 4 lata - wspominał początki swojej przygody David Smith.  

 Reprezentant USA zdradzając dlaczego na dobre zainteresował się siatkówką w jednym z wywiadów wymienił trzy czynniki: - Na pewno szybkość gry. Kolejna rzecz... nie wiem jak to określić, "wszystko w jednym"? Chodzi mi o to, że w grze bierze udział cały zespół, nie tylko jedna osoba. Musisz wykonać trzy odbicia, by zakończyć akcję, więc nie jesteś w stanie zrobić tego w pojedynkę. Ostatnia rzecz to, dla mnie osobiście, szansa na zobaczenie tych wszystkich miejsc, których pewnie nie byłbym w stanie odwiedzić wykonując każdy inny zawód. Może dla innych zawodników to nic specjalnego, ale dla mnie to duża zaleta siatkówki...

(fot: poland2014.fivb.org)
  


BILETY
RADOM
INSTAGRAM
TERMINARZ / TABELA
SKLEP
COPYRIGHT © BY CERRAD CZARNI RADOM 2017