Cerrad Enea Czarni Radom bez punktów w hali Energia

W ramach 11.kolejki PlusLigi mężczyzn, siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom zmierzyli się na wyjeździe z PGE Skrą Bełchatów. Gospodarze zwyciężyli w całym spotkaniu w hali Energia 3:0. Najbardziej wartościowym graczem meczu uznany został libero PGE Skry, Kacper Piechocki.

Pojedynek w hali Energia w Bełchatowie rozpoczął się lepiej dla gospodarzy. Siatkarze PGE Skry bardzo dobrze radzili sobie w elemencie przyjęcia zagrywki Wojskowych, co pozwalało na swobodne rozprowadzanie gry pomiędzy swoich kolegów przez Grzegorza Łomacza. Na środku siatki po stronie Skry bardzo dobrze radzili sobie Karol Kłos oraz Mateusz Bieniek, z kolei Cerrad Enea Czarni Radom starali się odpowiadać atakami Bartosza Firszta oraz Damiana Schulza. Gospodarze zbudowali sobie solidną przewagę, która wyniosła pięć punktów (16:11). W kolejnych wymianach PGE Skra utrzymywała dystans nad swoim rywalem (21:15), by ostatecznie zwyciężyć w premierowej odsłonie 25:17.

Druga partia rozpoczęła się od mocnego uderzenia radomian. Wojskowi zaskoczyli swojego przeciwnika w polu serwisowym, a coraz śmielej na skrzydłach radzili sobie Bartosz Firszt oraz Piotr Łukasik. Wojskowi wyszli na prowadzenie (8:4). Od stanu (12:8) dla Cerrad Enea Czarnym Radom przydarzyła się seria błędów. Najpierw w ataku skutecznie zapunktował Wiktor Musiał, a później w polu zagrywki dwa asy serwisowe zagrał Dick Kooy i mieliśmy remis (12:12).

Jakby tego było mało Cerrad Enea Czarni Radom nie mogli skończyć swoich akcji na skrzydłach, a PGE Skra nie zmarnowała swoich szans w kontrze, wychodząc na prowadzenie (15:12).  Cerrad Enea Czarni Radom nie zdołali w drugim secie nawiązać już skutecznej rywalizacji, przegrywając kolejną partię 25:16.

Trzeci set w środowy wieczór w hali Energia był ostatnim. PGE Skra Bełchatów postawiła przysłowiową „kropkę nad i” triumfując 25:21, a w całym pojedynku 3:0. Przed zespołem z Radomia teraz dłuższa przerwa od ligowych zmagań. Wojskowi kolejne dwa mecze również rozegrają na wyjeździe. 4 grudnia zmierzą się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, a dwa dni później z Jastrzębskim Węglem.

PGE Skra Bełchatów – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:17, 25:14, 25:21)
MVP: Kacper Piechocki
PGE Skra Bełchatów: Łomacz 1, Musiał 13, Kooy 11, Lanza 14, Kłos 7, Bieniek 9, Piechocki (libero)
Cerrad Enea Czarni Radom: Nowak, Schulz 7, Łukasik 7, Firszt 10, Tammemaa 3, Lemański 5, Masłowski (libero) oraz Rusin 4, Woicki, Borges