Cerrad Enea Czarni Radom rozpoczęli zmagania podczas turnieju w Suwałkach

Cerrad Enea Czarni Radom w czwartek (15 września) rozpoczęli zmagania w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego w Suwałkach. W półfinałowym pojedynku podopieczni Jacka Nawrockiego zmierzyli się z Treflem Gdańsk. Wojskowi przegrali pojedynek w Suwałki Arena 3:1.

Pierwszy mecz w hali Suwałki Arena, lepiej rozpoczął się dla ekipy gdańskich lwów. Zespół prowadzony przez szkoleniowca Igora Juricicia szybko zbudował sobie trzypunktową przewagę (8:5). Przewaga zespołu Trefla Gdańsk wzrastała, a Cerrad Enea Czarni Radom nie mogli sobie poradzić z zatrzymaniem skutecznych ataków m.in. Bartłomieja Bołądzia oraz Jana Martineza (16:12). Wojskowi mimo ogromnej determinacji, nie dali rady odrobić  straty do swojego przeciwnika, przegrywając premierową odsłonę 25:20.

W drugiej partii Cerrad Enea Czarni Radom ponownie musieli gonić wynik. Gdańszczanie prowadzili już na początku odsłony (8:5), a po chwili przewaga wzrosła aż do sześciu „oczek” (16:10). Wojskowi ponownie w tym spotkaniu musieli zasmakować goryczy porażki, przegrywając w drugim secie 25:14.

W kolejnej partii podopieczni Jacka Nawrockiego udowodnili, że nie ma dla nich straconych piłek. Cerrad Enea Czarni Radom przez większość seta musieli ponownie odrabiać straty, przegrywając kolejno (6:8), a następnie (13:16). W decydującym momencie partii z bardzo dobrej strony pokazał się m.in. Mauricio Borges, który zaskoczył rywali w polu serwisowym. Od stanu (21:20) dla Cerrad Enea Czarnych Radom, siatkarze z Gdańska zdobyli już tylko jeden punkt, a Wojskowi mogli unieść ręce w geście triumfu, wygrywając w trzecim secie 25:21.

Ostatnie słowo w tym pojedynku należało już jednak dla drużyny Trefla. Radomianie przegrali wyraźnie w czwartej partii – 25:15, a w całym pojedynku 3:1. Wojskowi zatem w XIII Memoriale Józefa Gajewskiego, zagrają o 3.miejsce.

Trefl Gdańsk – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:20, 25:14, 21:25, 25:15)