Triumf Cerrad Enea Czarnych Radom w Warszawie! (VIDEO)

Cerrad Enea Czarni Radom 2022 roku rozpoczynają zwycięstwa! W ramach 14.kolejki PlusLigi, Wojskowi pojechali do stolicy Polski, by zmierzyć się z miejscową ekipą Projektu Warszawa. Gospodarze zawodów prowadzili już w setach 2:0, jednak to siatkarze Jakuba Bednaruka odwrócili losy spotkania i wygrali po tie-breaku! MVP meczu wybrany został przyjmujący WKS-u, Paweł Rusin.

Pierwszy punkt na parkietach PlusLigi w 2022 roku zdobył skutecznym atakiem Jose Ademar Santana, ale cztery kolejne akcje padły łupem gospodarzy. W środkowej części seta radomianie odskoczyli po serii dobrych zagrywek Santany (11:16), nie byli jednak w stanie długo utrzymać przewagi (18:18). Po asie serwisowym Bartłomieja Lemańskiego, Cerrad Enea Czarni radom mieli piłkę setową (23:24), jednak pogrążyły ich błędy własne w kluczowych akcjach. Dotknięcie siatki przez Ademara Santanę ustaliło wynik seta na 28:26.

Druga odsłona toczyła się przy wyraźnej przewadze drużyny z Warszawy. Do stanu 11:10 Wojskowi dotrzymywali kroku rywalom, później jakość ich gry wyraźnie spadła. Po dwóch asach serwisowych Bartosza Kwolka było 16:11. Mimo absencji Andrzeja Wrony, Projekt dobrze prezentował się również w bloku. W końcówce gospodarze kontrolowali sytuację. Kwolek atakiem po prostej wywalczył piłkę setową, a po chwili punktowy blok zamknął tę część meczu (25:19).

Trzecią partię udanie rozpoczęli radomianie (4:7). Przy stanie 7:12 trener Andrea Anastasi poprosił o czas, ale niewiele to pomogło. Goście utrzymywali przewagę, a po asie serwisowym Pawła Rusina było 8:14. Siatkarze ze stolicy, przy słabym przyjęciu, nie byli w stanie odrobić strat. W końcówce pogrążył ich jeszcze Rusin, który popisał się dwoma kolejnymi asami (16:24). Brakujący punkt dał gościom serwis rywali w siatkę (17:25).

Siatkarze Czarnych z animuszem rozpoczęli również kolejnego seta, jeszcze jednym asem popisał się Rusin (0:2). Szybko jednak do głosu doszli gospodarze (7:4) i radomianie musieli odrabiać straty. Znów w polu zagrywki błysnął Rusin (12:12). Przez pewien czas oglądaliśmy wyrównaną walkę, a w końcówce przewagę uzyskali gospodarze (20:16). Goście i tym razem odrobili jednak straty, gdy dwukrotnie zablokowali Igora Grobelnego (23:23). Seta rozstrzygnęła rywalizacja na przewagi, którą na korzyść radomian rozstrzygnęły autowe ataki Grobelnego i Dusana Petkovicia.

Pierwszy tegoroczny mecz PlusLigi zakończył się więc tie-breakiem. Po początkowej przewadze drużyny z Radomia, gospodarze odrobili straty i po ataku Petkovicia mieli minimalną przewagę przy zmianie stron (8:7). Końcówka przyniosła sporo emocji, ale też błędów własnych po obu stronach. Błąd Jana Fornala w ataku dał rywalom piłkę meczową (12:14), później zagrywkę zepsuł Aleksander Berger, ale skuteczny atak Rusina zakończył mecz (13:15).

Po spotkaniu w Warszawie, Cerrad Enea Czarni Radom dopisali do swojego dorobku 2.punkty, dzięki czemu awansowali w ligowej tabeli z 12.lokaty na 9. miejsce w PlusLidze. Kolejnym przeciwnikiem Cerrad Enea Czarnych Radom będzie na wyjeździe Grupa AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Projekt Warszawa – Cerrad Enea Czarni Radom 2:3 (28:26, 25:19, 17:25, 24:26, 13:15)

MVP: Paweł Rusin (Cerrad Enea Czarni Radom)
Projekt Warszawa: Kowalczyk (11), Kwolek (17), De Haro (4), Nowakowski (11), Petkovic (17), Grobelny (11), Wojtaszek (libero) oraz Blankenau, Fornal (2), Superlak (1), Janikowski
Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski, Lemański (9), Berger (16), Faryna (15), Parkinson (12), Santana (6), Masłowski (libero) oraz Firszt (1), Gąsior, Rusin (14)