Cerrad Enea Czarni Radom bez punktów na terenie Mistrza Polski

Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 12.kolejki PlusLigi, zmierzyli się na wyjeździe z drużyną Mistrza Polski - Jastrzębskim Węglem. Wicelider PlusLigi nie dał sobie wydrzeć punktów, wygrywając przed własną publicznością z Wojskowymi 3:0. Najbardziej wartościowym siatkarzem meczu wybrany został Tomasz Fornal.

Cerrad Enea Czarni Radom do starcia w hali sportowej w Jastrzębiu-Zdrój podchodzi po zwycięstwie, jakie odnieśli w starciu ze Stalą Nysa. Jastrzębianie z kolei w ostatnich trzech meczach nie zaznali goryczy porażki, pewnie krocząc od wygranej do wygranej.

Gospodarze meczu nieoczekiwanie już na początku premierowej odsłony, musieli gonić wynik. Cerrad Enea Czarni Radom dość szybko zbudowali sobie kilku punktową przewagę. Po zepsutej zagrywce jastrzębian, a następnie błędzie w ataku Jana Hadravy, Wojskowi wyszli na prowadzenie (7:4). W kolejnych wymianach gospodarze odrobili straty, a po pewnym uderzeniu ze środka siatki Jurjiego Gladyra, Jastrzębski Węgiel wyszedł na prowadzenie (13:12).

Przy wyniku (16:14) dla Cerrad Enea Czarnych Radom, podopieczni Jakuba Bednaruka stracili aż sześć punktów w jednym ustawieniu. Gospodarze wykorzystywali każdy najmniejszy błąd przeciwnika, a swoje "trzy grosze" w polu serwisowym dorzucał Tomasz Fornal, po którego zagrywkach Jastrzębski Węgiel objął prowadzenie (22:16). Radomianie nie zdołali już nawiązać skutecznej rywalizacji, przegrywając premierową odsłonę 25:18.

W drugim secie byliśmy świadkami ogromnej dominacji zespołu Jastrzębskiego Węgla. Drużyna Andrei Gardiniego już na początku partii objęła zdecydowane prowadzenie (9:4). Kiedy przewaga Mistrza Polski wzrosła do siedmiu "oczek", wiadome było że Wojskowym będzie niezwykle ciężko "doskoczyć" do rywala (14:7). Jastrzębianie wykorzystywali każdy najmniejszy błąd, a także nadarzającą się sytuację w kontrze. Liczne bloki, a także trzy z rzędu asy serwisowe Jana Hadravy, przyczyniły się do zdecydowanej wygranej gospodarzy - 25:9.

W trzecim secie Cerrad Enea Czarni Radom wlali nadzieję "w serca" swoich kibiców, którzy zjawili się w hali sportowej w Jastrzębiu-Zdroju. Mimo prowadzenia (15:10) oraz (20:17) zespół Jakuba Bednaruka nie zdołał dowieźć prowadzenia do końca seta, przegrywając trzecią odsłonę meczu 25:22, a całe spotkanie 3:0.

Przed Cerrad Enea Czarnymi Radom teraz rywalizacja w Pucharze Polski. W ramach 1/16 krajowego Pucharu Wojskowi zagrają na wyjeździe z 1-szo ligowym zespołem Krispol Września. Mecz zaplanowany został na środę (22 grudnia). Po świętach Bożego Narodzenia Cerrad Enea Czarni Radom rozegrają ostatni mecz w 2021 roku. 30 grudnia rywalem w ramach 13.kolejki PlusLigi będzie w Radomiu drużyna PGE Skry Bełchatów.

Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:18, 25:9, 25:22)
MVP: Tomasz Fornal (Jastrzębski Węgiel)
Jastrzębski Węgiel: Hadrava (14), Toniutti (1), Wiśniewski (10), Gladyr (8), Clevenot (8), Fornal (12), Popiwczak (libero) oraz Tervaportti i Szymura (3)
Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski (1), Lemański (6), Warda (3), Berger (5), Faryna (5), Santana (10), Masłowski (libero) oraz Rusin, Gąsior (4) i Firszt