Suwałki Arena zdobyte! Cerrad Enea Czarni Radom z kolejnym zwycięstwem! (VIDEO)

Cerrad Enea Czarni Radom sięgnęli po kolejny komplet punktów! Po zwycięstwie nad Treflem Gdańsk, w ramach 5.kolejki PlusLigi siatakrze Jakuba Bednaruka wygrali na wyjeździe ze Ślepskiem Malow Suwałki 3:1! Najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania wybrany został środkowy bloku drużyny Wojskowych, Bartłomiej Lemański!

Siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom do starcia w hali Suwałki Arena podchodzili podbudowani zwycięstwem, jakie odnieśli przed tygodniem nad Treflem Gdańsk. Drużyna Jakuba Bednaruka po trzech porażkach z rzędu, w starciu z gdańskimi Lwami, pierwszy raz zasmakowała zwycięstwa. Triumf Wojskowych był o tyle lepszy, że Cerrad Enea Czarni zgarnęli komplet punktów, wygrywając 3:1.

Ślepsk Malow Suwałki podchodził do starcia w zupełnie innych nastrojach. Zespół Andrzeja Kowala przed starciem z Wojskowymi, zanotował dwie porażki z rzędu. Lepsi od siatkarzy MKS-u okazały się drużyny: Indykpol AZS Olsztyn oraz Cuprum Lubin. Sobotni mecz w ramach 5.kolejki PlusLigi w Suwałki Arena rozpoczął się udanie dla gości z Radomia. Cerrad Enea Czarni przez całego seta w pełni kontrolowali przebieg premierowej partii. W końcówce seta zespół Jakuba Bednaruka roztrwonił zbudowaną przewagę i gra decydowała się po walce na przewagi. Z niej zwycięsko wyszli Wojskowi, którzy wygrali 28:26.

W drugim secie, gra długo była wyrównana. Delikatną przewagę w kolejnych akcjach zaczął budować Ślepsk, który wyszedł na prowadzenie (16:14). Cerrad Enea Czarni Radom tym razem musieli uznać wyższość przeciwnika przegrywając 25:23. Dwie kolejne odsłony należały już do siatkarzy Jakuba Bednaruka. W trzecim secie znów byliśmy świadkami walki na przewagi, w której ponownie jak w premierowej odsłonie, zwycięsko wyszli Wojskowi, wygrywając 29:27.

Ślepsk Malow Suwałki kolejną odsłonę pojedynku w Suwałki Arena zaczął z "wysokiego c". Siatkarze Andrzeja Kowala wyszli na pięcio punktowe prowadzenie (7:2).  Cerrad Enea Czarni Radom nie "złożyli broni" i systematycznie odrabiali straty do przeciwnika. Co więcej przy skutecznym serwisie Ademara Santany wyszli na prowadzenie (15:14). To był moment zwrotny w tej partii. Wojskowi po skutecznym ataku ze środka Michaela Parkinsona, zakończyli seta 25:23, a cały pojedynek 3:1!

Triumf w Suwałki Arena był drugim zwycięstwem Cerrad Enea Czarnych Radom w obecnym sezonie PlusLigi. Wojskowi awansowali na 9.miejsce w ligowej tabeli PlusLigi mężczyzn.

Ślepsk Malow Suwałki – Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (26:28, 25:23, 27:29, 23:25)
MVP: Bartłomiej Lemański (Cerrad Enea Czarni Radom)
Ślepsk Malow Suwałki: Makowski (1), Bołądź (18), Takvam (16), Buchowski (14), Sapiński (3), Halaba (2), Czunkiewicz (libero) oraz Laskowski (1), Łukasik (12), Klinkenberg, Ziobrowski i Smoliński
Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski (4), Lemański (13), Rusin (12), Warda (1), Berger (7), Faryna (6), Masłowski (libero) oraz Gąsior (3), Firszt, Santana (6), Parkinson (9) i Nowak