Wicemistrz Polski z kompletem punktów w Radomiu

W ramach 2.kolejki PlusLigi mężczyzn siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom mierzyli się przed własną publicznością z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrz Polski z ubiegłego sezonu pewnie wygrał w hali MOSiR-u z Wojskowymi w trzech setach. Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrany został siatkarz ZAKSY, David Smith.

W sobotnie (9 października) popołudnie w hali MOSiR w Radomiu zameldował się triumfator ubiegłorocznej edycji Ligi Mistrzów - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrz Polski z sezonu 2021/2022 obecne rozgrywki rozpoczął od zwycięstwa, wygrywając na terenie Stali Nysa. Cerrad Enea Czarni Radom do pojedynku podchodzili po porażce, jaką ponieśli przed tygodniem z Projektem Warszawa.

Faworytem meczu w hali MOSiR byli siatkarze z Kędzierzyna-Koźla, którzy już od początku premierowej odsłony, narzucili Wojskowym swój "styl gry". Wicemistrzowie Polski szybko zbudowali sobie kilku punktową przewagę. Gra radomskiego zespołu była bardzo nerwowa, a goście z akcji na akcję nabierali coraz większej pewności w swoich poczynaniach. Dwa skuteczne ataki Kamila Semeniuka wyprowadziły ZAKSĘ na prowadzenie (13:9), a w kluczowym momencie partii Kędzierzynianie prowadzili (20:15). Cerrad Enea Czarni Radom mimo dużej determinacji nie zdołali odrobić strat i przegrali premierową odsłonę 25:20.

Dwa kolejne sety były rozegrane pod pełną kontrolą zwycięzców ubiegłorocznej Ligi Mistrzów. Sztab trenerski nie mógł tego popołudnia znaleźć skutecznej recepty, na bardzo dobrze dysponowanych siatkarzy ZAKSY. Wprowadzone zmiany przez Jakuba Bednaruka również nie zmieniły losów meczu. Wojskowi drugi raz w tym sezonie musieli zaznać goryczy porażki. Przegrane w setach 25:16 oraz 25:17, sprawiły że Grupa AZOTY ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z Radomia wywiozła komplet punktów.

Kolejny mecz Cerrad Enea Czarni Radom rozegrają 17 października. Tym razem zespół Jakuba Bednaruka zmierzy się na wyjeździe z Asseco Resovią Rzeszów, która w bieżącym sezonie PlusLigi zapisała na swoje konto zwycięstwo z 3:0 z Indykpol AZS-em Olsztyn oraz porażkę w trzech odsłonach z GKS-em Katowice.

Cerrad Enea Czarni Radom – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 0:3 (20:25, 16:25, 17:25)
MVP: David Smith (ZAKSA)
Cerrad Enea Czarni Radom: Sadkowski (4), Kędzierski (3), Lemański (5), Berger (7), Faryna (1), Santana (6), Masłowski (libero) oraz Rusin (3), Gąsior (7), Firszt i Nowak
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek (15), Janusz (4), Śliwka (6), Semeniuk (5), Smith (10), Huber (8), Shoji (libero) oraz Kalembka (1) i Żaliński (1)