Cerrad Enea Czarni Radom z porażką na inaugurację PlusLigi

Cerrad Enea Czarni Radom w swoim pierwszym meczu w sezonie 2021/2022 musieli uznać wyższość drużyny Projektu Warszawa. Podopieczni Jakuba Bednaruka przegrali z zespołem ze stolicy Polski 3:0. Najlepszym zawodnikiem meczu, został wybrany zawodnik gości, Bartosz Kwolek.

W ramach 1.kolejki siatkarskiej PlusLigi mężczyzn, podopieczni Jakuba Bednaruka podejmowali na własnym boisku, brązowych medalistów Mistrzostw Polski z ubiegłego roku - Projekt Warszawa.

Starcie w hali MOSiR w Radomiu, zdecydowanie lepiej rozpoczęło się dla ekipy ze stolicy Polski. Zespół Andrei Anastasiego jako pierwszy zbudował kilku punktową przewagę. Po skutecznych akcjach ofensywnych Igora Grobelnego i Dusana Petkovicia, ekipa Projektu wyszła na prowadzenie (8:6). Od tego stanu Cerrad Enea Czarni Radom zdołali zdobyć zaledwie jedno "oczko", zaś zespół Andrei Anastasiego wyraźnie odskoczył swoim rywalom. Po punktowych atakach Bartosza Kwolka, a także kapitana Andrzeja Wrony, warszawianie prowadzili już (11:7). Kiedy przewaga gości zwiększyła się do siedmiu punktów (16:9), wiadome było że Wojskowym ciężko będzie odwrócić losy seta. Warszawski zespół przypieczętował zwycięstwo w pierwszym secie 25:16.

Druga partia początkowo toczona była punkt za punkt. Zespół gospodarzy po skutecznym ataku na prowadzenie wyprowadził kapitan, Alexander Berger (6:5). Niestety jak się później okazało, było to ostatnie prowadzenie w tej partii przez Wojskowych. Przy wyniku (6:5) dla Cerrad Enea Czarnych Radom, siatkarze Projektu Warszawa zdobyli aż pięć punktów w jednym ustawieniu i wyszli na prowadzenie (10:6).

Drużyna Andrei Anastasiego rozpoczęła zdecydowany "marsz" po zwycięstwo w drugiej odsłonie meczu. Radomianie starali się nawiązać skuteczną rywalizację w tej partii, ale to goście znów mogli cieszyć się ze zwycięskiego seta. Projekt Warszawa wygrał drugą partię 25:17.

Trzeci set jak się okazało był ostatnim, w niedzielny wieczór w hali MOSiR w Radomiu. Goście już na początku seta wyraźnie zaznaczyli swoją przewagę, wychodząc na prowadzenie (6:2). Dzięki zmiennikom w zespole Wojskowych gra gospodarzy wyraźnie się poprawiła. Skuteczna kiwka Wiktora Nowaka, a następnie pewny atak z szóstej strefy Pawła Rusina dał wynik (8:8). Wynik tego seta rozstrzygnął się w samej końcówce. Więcej "zimnej krwi", a przede wszystkim skuteczności zachowali siatkarze z Warszawy, którzy zwyciężając w trzecim secie 25:23, przypieczętowali pierwszy triumf w PlusLidze w sezonie 2021/2022.

Cerrad Enea Czarni Radom drugi mecz w rozgrywkach 2021/2022 rozegrają w sobotę (9 października). W hali MOSiR zaprezentuje się drużyna Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Mecz zaplanowany został na godzinę 14:45.

Cerrad Enea Czarni Radom – Projekt Warszawa 0:3 (16:25, 17:25, 23:25)
MVP: Bartosz Kwolek (Projekt Warszawa)
Cerrad Enea Czarni Radom: Kędzierski, Lemański (6), Berger (7), Faryna (12), Santana (3), Parkinson (7), Masłowski (libero) oraz Rusin (8), Nowak (1)
Projekt Warszawa: Kwolek (13), Wrona (7), Blankenau (1), Nowakowski (6), Petkovic (14), Grobelny (9), Wojtaszek (libero) oraz Superlak, Trinidad