Znamy termin inauguracji przygotowań Cerrad Enea Czarnych Radom

12 lipca siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom rozpoczną przygotowania do nowego sezonu w PlusLidze mężczyzn. Na początek zespół przejdzie badania lekarskie, by następie rozpocząć pierwszy etap trening do rozgrywek 2021/2022. 


W drugim tygodniu lipca, a dokładnie w poniedziałek (12 lipca) siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom rozpoczną pierwszy etap przygotowań do sezonu 2021/2022 w siatkarskiej PlusLidze mężczyzn. W pierwszym okresie treningowym Wojskowi będą pracować trzy tygodnie całą drużyną. 

- Przygotowania do nowego sezonu rozpoczniemy bardzo wcześnie bo już 12 lipca, z tym że po trzech tygodniach zrobimy sobie przerwę siedmiodniową z indywidualnym programem treningowym. Na początek cały zespół przejdzie badania lekarskie, później przyjdzie czas na małą integrację. W pierwszych tygodniach przygotowań nie zabraknie dużo pracy na siłowni, ale również będziemy chcieli skorzystać m.in. z boisk do piłki plażowej nad zalewem na Borkach. - dodaje szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom, Jakub Bednaruk.

Po trzech tygodniach treningów siatkarze dostaną siedmiodniowy, indywidualny plan treningowy. Kolejny etap przygotowań Wojskowi rozpoczną 9 sierpnia. Będzie on obejmować osiem tygodni treningów, który połączony ma zostać z meczami towarzyskimi. - Po tym czasie trzech tygodni, plus siedmiu dni indywidualnej pracy, rozpoczniemy osiem tygodni normalnych przygotowań, które mam nadzieję, we wrześniu zakończymy dużą ilością sparingów. - podkreśla trener Jakub Bednaruk.

Przypomnijmy tylko, że inaugurację sezonu 2021/2022 Cerrad Enea Czarni Radom rozpoczną w pierwszy weekend października. W pierwszych dwóch kolejkach siatkarskiej PlusLigi, Wojskowi dwukrotnie zagrają przed własną publicznością. W Radomiu w ramach 1.kolejki pojawi się zespół Verva Warszawa Orlen Paliwa, a tydzień później w 2.kolejce Cerrad Enea Czarni Radom podejmą wicemistrza Polski - Gupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.