Cerrad Enea Czarni Radom 12. zespołem w sezonie 2020/2021

Cerrad Enea Czarni Radom w niedzielę (28 marca) zakończyli zmagania w sezonie 2020/2021. Zespół Wojskowych w rewanżowym meczu, którego stawką była 11. lokata na koniec rozgrywek, musiał uznać wyższość drużyny Cuprum Lubin, która na własnym obiekcie wygrała pojedynek 3:0, a następnie "złotego seta", który rozstrzygnął losy rywalizacji.

Cerrad Enea Czarni Radom do rewanżowego pojedynku z Cuprum Lubin podchodzili podbudowani zeszłotygodniowym zwycięstwem na "Miedziowymi" we własnej hali 3:0. Siatkarze Marcelo Fronckowiaka w niedzielny (28 marca) wieczór nie zamierzali "składać broni" w walce o 11. miejsce na koniec sezonu, co udowadniali od pierwszych wymian na boisku.

Starcie w hali sportowej w Lubinie rozpoczęło się od bardzo mocnego uderzenia gospodarzy. Cuprum szybko "doszło do głosu" i rozpoczęło narzucać swój styl gry przeciwnikowi. Cerrad Enea Czarni Radom mieli duże problemy ze skończeniem swoich ataków w pierwszej akcji, a dobra zagrywka przeciwników, nie pozwalała na szybką i kombinacyjną grę w akcjach ofensywnych. Radomianie w premierowej partii musieli uznać wyższość zespołu z Lubina, przegrywając 25:19.

W drugim secie Cerrad Enea Czarni Radom dalej nie mogli znaleźć skutecznej recepty na poprawę swojej gry. Sztab trenerski Wojskowych wprowadzał zmiany w składzie na boisku, ale niestety nie przynosiły one zamierzonych efektów. Cuprum wygrywając drugą odsłonę 25:17, coraz mocniej przybliżał się do zwycięstwa w pojedynku i doprowadzenia do "złotego seta".

Niestety i w trzeciej partii Wojskowi musieli "przełknąć gorycz porażki". Cerrad Enea Czarni Radom nie zdołali odwrócić losów spotkania, przegrywając kolejnego seta 25:21, a w całym meczu 3:0. O wszystkim w hali sportowej w Lubinie musiał zadecydować "złoty set". Niestety i w decydującej odsłonie o 11. miejsce na koniec sezonu 2020/2021, ponownie lepsi okazali się gospodarze, którzy zasłużenie triumfowali 15:12.

Cerrad Enea Czarni Radom sezon 2020/2021 zakończyli na 12. miejscu w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn.

Cuprum Lubin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:17, 25:21) złoty set – 15:12
MVP: Wojciech Ferens (Cuprum Lubin)
Cuprum Lubin: Maruszczyk (9), Ferens (17), Lorenc (20), Pietraszko (9), Jakubiszak (11), Tavares (5), Szymura (libero) oraz Zawalski i Magnuszewski
Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja (5), Konarski (5), Josifow (1), Zrajkowski, Pasiński (3), Sander (13), Masłowski (libero) oraz Kędzierski (3), Gąsior (6), Firszt (4) i Nowowsiak (libero)

Rywalizacja o 11. miejsce na koniec sezonu (dwumecz):

1 mecz: (19 marca) Cerrad Enea Czarni Radom - Cuprum Lubin 3:0 (25:21, 25:22, 25:13)
2 mecz: (28 marca) Cuprum Lubin - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:19, 25:17, 25:21) - złoty set: 15:12

Stan rywalizacji w dwumeczu: 1:1
Złoty set: 15:12 - dla Cuprum Lubin.