Cerrad Enea Czarni Radom trzecią drużyną na turnieju w Częstochowie

Cerrad Enea Czarni Radom zakończyli udział w ramach I Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W rozgrywanych zawodach w Częstochowie, Wojskowi w meczu o 3. miejsce pokonali w trzech setach zespół MKS-u Będzin. Najlepsi podczas turnieju okazała się ekipa PGE Skry Bełchatów, która w finale ograła gospodarzy Exact Systems Norwid Częstochowa.

Dwudniowe zmagania rozpoczęły w Częstochowie. W pierwszym półfinałowym spotkaniu gospodarze mierzyli się z zespołem MKS-u Będzin. Podopieczni Jakuba Bednaruka starcie w hali sportowej przy ul. Jasnogórskiej 8 rozpoczęli w imponującym stylu. Będzinianie wygrali dwa pierwsze sety 25:19 oraz 25:22 i byli na najlepszej drodze by awansować do finału zawodów. Gospodarze nie zamierzali jednak oddawać meczu bez walki i po emocjonującej grze odwrócili losy pojedynku, doprowadzając do tie-breaka. W decydującym secie
Exact Systems Norwid Częstochowa zwyciężając 15:11, przypieczętował awans do finału.

W drugiej parze półfinałowej zmierzyli się siatkarze PGE Skry Bełchatów oraz Cerrad Enea Czarnych Radom. Mecz rozgrywany był również w ramach 11. kolejki PlusLigi, więc na parkiecie w hali Energia w Bełchatowie, mogliśmy oglądać najmocniejsze składy. Wojskowi nie zdołali jednak zdobyć terenu PGE Skry Bełchatów, przegrywając 3:0.

W środę (30 grudnia) w hali sportowej w Częstochowie w meczu o 3. miejsce, Cerrad Enea Czarni Radom mierzyli się z MKS-em Będzin. Starcie zakończyło się po czterosetowej walce, a ręce w geście zwycięstwa unieśli siatkarze Roberta Prygla. MVP meczu wybrany został Daniel Gąsior, a najlepszym zawodnikiem całego turnieju w zespole WKS-u, gospodarze wybrali Bartosza Firszta. W finale I Siatkarskiego Turnieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego PGE Skra Bełchatów 3:1 pokonała
Exact Systems Norwid Częstochowa.

Wyniki I Siatkarskiego Tunieju im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego
29 grudnia (wtorek)
Exact Systems Norwid Częstochowa - MKS Będzin 3:2 (19:25, 22:25, 25:20, 25:23, 15:11). MVP: Damian Kogut
PGE Skra Bełchatów - Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (27:25, 25:22, 25:12). MVP: Dusan Petković

30 grudnia (środa)
Mecz o III miejsce: MKS Będzin - Cerrad Enea Czarni Radom 1:3 (24:26, 22:25, 27:25, 23:25). MVP: Daniel Gąsior
Mecz o I miejsce: Exact Systems Norwid Częstochowa - PGE Skra Bełchatów 1:3 (25:20, 24:26, 25:27, 14:25) MVP: Mikołaj Sawicki