Przedświąteczny pojedynek Cerrad Enea Czarnych Radom w hali MOSiR!

W ramach 19. kolejki PlusLigi mężczyzn siatkarze Cerrad Enea Czarnych Radom zameldują się w hali MOSiR w Radomiu. W przedświątecznym pojedynku, podopieczni Roberta Prygla podejmą na własnym boisku Aluron CMC Wartę Zawiercie, aktualnie czwartą drużynę w tabeli PlusLigi. Mecz zaplanowany został na środę (23 grudnia) o godzinie 20:30. Spotkanie transmitowane będzie przez telewizję Polsat Sport.Po porażce odniesionej w 18.kolejce w hali Podpromie w Rzeszowie, Cerrad Enea Czarni Radom staną przed szansą na szybką rehabilitację. W środę (23 grudnia) w przeddzień Świąt Bożego Narodzenia, Wojskowi podejmą zespół Jurajskich Rycerzy. Zespół z Zawiercia w obecnych rozgrywkach prezentuje bardzo dobrą dyspozycję, czego efektem jest miejsce w czołówce drużyn w sezonie 2020/2021.

Aluron CMC Warta w dotychczasowych pojedynkach PlusLigi, zapisał na swoje konto 9. zwycięstw oraz 6. porażek. Ten bilans spotkań daje drużynie Igora Kolakovicia wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Drużyna w Zawiercia w swoich ostatnich czterech grudniowych meczach, wygrała aż trzy mecze, udowadniając że będzie się liczyć w grze o czołowe miejsca przed rundą play-off. Zawiercianie pokonali ostatnio MKS Będzin, Cuprum Lubin oraz przed pięcioma dniami Ślepsk Malow Suwałki. W grudniu Aluron odnotował jedną porażkę, którą poniósł 12 grudnia z GKS-em Katowice.

Cerrad Enea Czarni Radom do starcia z Jurajskimi Rycerzami podejdą po przegranym meczu w Rzeszowie. Przed pojedynkiem z Asseco Resovią podopieczni Roberta Prygla, przerwali serię porażek, odnotowując dwa ligowe zwycięstwa z rzędu nad MKS-em Będzin oraz Stalą Nysa. Wojskowi aby dalej liczyć się w grze w walce o play-off muszą w starciu z Rycerzami z Zawiercia sięgnąć po punkty.

- Przed nami kolejny ważny mecz na własnym boisku. Spodziewam się równie dobrego, wyrównanego i zaciętego meczu jak w Rzeszowie, ale mam nadzieję że tym razem nie popełnimy tylu błędów indywidualnych, jakie przydarzyły się nam w końcówkach w hali Podpromie w Rzeszowie. - powiedział po rozegranym pojedynku w Rzeszowie, szkoleniowiec Cerrad Enea Czarnych Radom Robert Prygiel.

Mecz Cerrad Enea Czarni Radom - Aluron CMC Warta Zawiercie, rozegrane zostanie w środę (23 grudnia) o godzinie 20:30 w hali MOSIR Radom, przy ul. Narutowicza 9. Pojedynek rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.