Beniaminek z Nysy pokonany po raz drugi! Komplet punktów zostaje w Radomiu!

Cerrad Enea Czarni Radom w ramach 17. kolejki PlusLigi mężczyzn, podejmowali w hali MOSiR w Radomiu zespół Stali Nysa. Podopieczni Roberta Prygla stanęli na wysokości zadania, wygrywając na własnym boisku 3:1, inkasując tym samym bardzo ważny komplet punktów. Najlepszym siatkarzem meczu wybrany został rozgrywający Wojskowych, Michał Kędzierski.

Dla obu drużyn piątkowy pojedynek w hali MOSiR w Radomiu miał bardzo duże znaczenie, w osiągnięciu celów w sezonie 2020/2021. Stal Nysa w Radomiu chciała wywalczyć kolejne punkty, które pozwoliły by jej oddalić się od ostatniego miejsca w tabeli PlusLigi. Z kolei Cerrad Enea Czarni, aby dalej liczyć się w grze o miejsca premiowane rywalizacją w rundzie play-off, musiał również "dopisać" do swojego dorobku punktowego, kolejne "oczka".

Starcie w hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9 zdecydowanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Podopieczni Roberta Prygla podeszli do pojedynku podbudowani zwycięstwem jakie osiągnęli przed tygodniem w Sosnowcu. Już od pierwszych piłek, gospodarze nie marnowali swoich sytuacji na skrzydłach. Bardzo dobrze w mecz "wszedł" Brenden Sander. Amerykański przyjmujący popisywał się dużą skutecznością w atakach. Beniaminek z Nysy z kolei miał problemy ze skończeniem swoich ataków w pierwszej akcji, co otwierało Wojskowym szansę na skuteczne wyprowadzanie kontrataków.

Przy stanie (13:8) dla Cerrad Enea Czarnych Radom, na środku siatki w ataku nie pomylił się Michał Ostrowski. W kolejnej wymianie kapitan zespołu WKS-u, zatrzymał blokiem Bartłomieja Lemańskiego i siatakrze Roberta Prygla wyszli na prowadzenie (15:8). Przewaga w decydującym momencie seta dalej się utrzymywała (21:15). Stal Nysa w pierwszej odsłonie nie miała argumentów na przeciwstawienie się zespołowi z Radomia, przegrywając pierwszego seta 25:19.

W drugiej partii piątkowej konfrontacji zobaczyliśmy całkiem odmieniony zespół Stali. W pierwszym składzie pojawili się Zbigniew Bartman oraz Michał Filip, który swoimi punktowymi atakami oraz blokami podrywał zespół do walki w tym spotkaniu. Wojskowi kontrolowali przebieg tego seta, lecz przy stanie (18:16), przydarzył im się "przestój". Doskonałe zagrywki wprowadzonego Patryka Szczurka dały nie tylko remis, ale wyprowadziły gości na prowadzenie (20:18). Radomianie starali się wyrównać wynik w tej odsłonie, ale w kolejnych akcjach w polu serwisowym prawdziwy popis umiejętność zaprezentował Michał Filip, który zdobył trzy asy i zakończył seta 25:20.

Jak później się okazało, była to pierwsza i zarazem ostatnia partia wygrana przez beniaminka PlusLigi. Cerrad Enea Czarni Radom w trzeciej odsłonie pojedynku wrócili do swojej skuteczności z premierowego seta. Prym w ataku wiódł Dawid Konarski, a kolejne ważne "oczka" w akacjach ofensywnych zdobywali Brenden Sander oraz Michał Ostrowski, który do punktowych ataków dokładał kolejne punkty w bloku. Radomianie wygrali trzeciego seta 25:18.

Podopieczni Roberta Prygla mimo problemów w końcówce czwartego seta, skutecznie postawili przysłowiową "kropkę nad i" w starciu ze Stalą Nysa. Beniaminek mimo ogromnej walki o tie-break ostatecznie przegrał czwartą partię (25:23) i cały mecz 3:1. Najbardziej wartościowym siatkarzem meczu wybrany został rozgrywający Cerrad Enea Czarnych Radom, Michał Kędzierski.

Teraz przed zespołem WKS-u ponad tydzień czasu na kolejne ligowe zmagania. W ramach 18. kolejki PlusLigi, Cerrad Enea Czarni Radom zagrają na wyjeździe z Assevo Resovią Rzeszów. Mecz zaplanowany został na 20 grudnia o godzinie 20:30. Pojedynek transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Cerrad Enea Czarni Radom – Stal Nysa 3:1 (25:19, 20:25, 25:18, 25:23)
Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja (1), Ostrowski (10), Kędzierski (2), Konarski (22), Loh (10), Sander (17), Masłowski (libero) oraz Gasior (1), Josifow (5), Zrajkowski, Pasiński i Firszt
Stal Nysa: Zajder (8), Długosz (1), Komenda (1), Bućko (11), Ben Tara (6), Lemański (8), Ruciak (libero) oraz Bartman (7), Szczurek (1), Filip (16) i Dembiec (libero)