Udany rewanż akademików z Olsztyna. Wojskowi bez punktów w hali Urania

W ramach 14. kolejki sezonu 2020/2021 w PlusLidze, Cerrad Enea Czarni Radom wybrali się do Olsztyna. W hali sportowej Urania zobaczyliśmy czterosetowy pojedynek, z którego zwycięsko wyszli gospodarze. MVP meczu wybrany został siatkarz Indykpol AZS Olsztyn, Wojciech Żaliński. Porażka w Olsztynie sprawia, że zespół Roberta Prygla spadł na 11. miejsce w tabeli.

Mecz w hali Urania w Olsztynie lepiej rozpoczęli radomianie! Wojskowi przy zagrywce Dawida Dryi wyszli na trzypunktowe prowadzenie (3:0). Gospodarze po małym „falstarcie” rozpoczęli lepszą grę. Sygnał do odrabiania strat dał punktowy blok Rojasa Concepciona. Chwilę później w ataku nie pomylił się Damian Schulz i Olsztynianie wyrównali wynik (7:7). Indykpol AZS zdecydowanie poprawił swoją skuteczność na skrzydle, a Wojskowi zaczęli popełniać coraz więcej własnych błędów.

Olsztynianie po asie serwisowym Damiana Schulza i udanym ataku Rojasa Concepciona wyszli na prowadzenie (10:7). Przewaga AZS-u w kolejnych wymianach wzrosła do pięciu punktów (15:10).  Cerrad Enea Czarni Radom mimo poprawy swojej skuteczności w ataku w końcówce partii, nie zdołali odrobić strat. Podopieczni Roberta Prygla w premierowym secie musieli uznać wyższość gospodarzy, przegrywając 25:19.

Drugi set przyniósł po premierowej odsłonie jeszcze więcej siatkarskich emocji. Obie drużyny pokazały bardzo ofensywną siatkówkę, demonstrując co chwilę swoją siłę w ataku. Po stronie Cerrad Enea Czarnych Radom zobaczyliśmy kilka zmian. Na boisku pojawili się Mateusz Masłowski, Bartosz Firszt, Michał Ostrowski oraz Dawid Konarski.  Walka w drugiej partii trwała w najlepsze, a wynik tego seta decydował się dopiero w samej końcówce. Przez większość seta to Olsztynianie byli na prowadzeniu, lecz w decydującym momencie punktowy serwis Viktora Yosifova dał Wojskowym prowadzenie (23:22). Chwilę później punktowy blok Cerrad Enea Czarnych Radom dał siatkarzom Roberta Prygla piłki setowe (24:22). Niestety szansy na zakończenie seta nie wykorzystał Bartosz Firszt, a kontry na lewej skrzydle nie zmarnował Ruben Schott (24:24). W walce na przewagi lepsi okazali się Wojskowi, którzy zwyciężyli w drugim secie 28:26.

Niestety, jak później się okazało był to ostatni wygrany set przed siatkarzy Roberta Prygla. W trzeciej odsłonie Cerrad Enea Czarni Radom utrzymywali doskonałą dyspozycję wychodząc na bardzo wysokie prowadzenie (15:10). Niestety zagrywki Dimy Teryomenko zniwelowały straty i dały remis (15:15). Indykpol AZS Olsztyn "poszedł za ciosem" i wygrał w trzecim secie 25:21. W czwartej partii akademicy postawili "kropkę nad i", zwyciężając 25:20 a w całym meczu 3:1.

Porażka Cerrad Enea Czarnych Radom w Olsztynie sprawia, że Wojskowi spadli z dziesiątego, na jedenaste miejsce w tabeli PlusLigi. Zespół Roberta Prygla ma teraz tydzień przygotowań do kolejnej potyczki o ligowe punkty. 28 listopada WKS zagra na wyjeździe z Treflem Gdańsk.

Pojedynek w gdańskiej Ergo Arena zaplanowany został na godzinę 17:30. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1 (25:19, 26:28, 25:21, 25:20)
MVP: Wojciech Żaliński (indykpol AZS Olsztyn)
Indykpol AZS Olsztyn: Stępień (2), Concepcion (11), Schulz (16), Teryomenko (9), Schott (13), Żalińśki (21), Gruszczyński (libero) oraz Andringa, Kapica (1), Droszyński, Ciunajtis (libero), Poręba
Cerrad Enea Czarni Radom: Dryja (1), Kędzierski (1), Loh (5), Gąsior (4), Josifow (11), Sander (16), Nowosiak (libero) oraz Masłowski (libero), Konarski (5), Ostrowski (6), Pasiński, Firszt (8)